شمانیوز

امسال و تا امروز که حدود دو هفته به آغاز ماه محرم باقی مانده است پخش دو سریال در ماه محرم قطعی شده است

شبکه های سیما برای ماه محرم  سال 99 سریال  های جذابی را در نظر گرفته اند که تاکنون مجموعه های شبکه های دو  و سه سیما قطعی شده است، ماه محرم در کنار عید نوروز و ماه مبارک رمضان، سه‌ مناسبت مهم برای تلویزیون هستند. پخش سریال‌های ویژه در این مقاطع معمولاً  مخاطبان زیادی را به خود جلب می‌کند، امسال و تا امروز که حدود دو هفته به آغاز ماه محرم باقی مانده  است  پخش دو سریال در ماه محرم قطعی شده است و  اگر اتفاق خاصی نیفتد باید دو مجموعه تلویزیونی «زمین گرم» و «بوم و بانو» را به عنوان سریال‌های محرم ۹۹ در نظر گرفت.

سریال های ماه محرم 99

  • شبکه دو

سریال بوم و بانو 

مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب عاشقانه‌ای در هزارتوی تاریخ است که در ۳۵ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید خواهد شد.

در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می‌رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی‌خیزد …

این سریال در لوکیشن هایی نظیر شهرک سینمایی، زندان قصر و … تصویربرداری شده است.

مسعود رایگان در این سریال ایفاگر نقش تیمسار افشار و بهنام تشکر نیز نقش سرهنگ سپنتا را بر عهده دارد. ساغر قناعت، فریبا متخصص، مهدی احمدی و دیبا زاهدی از دیگر بازیگران این سریال هستند.

«بوم و بانو» در بستر تاریخی دوره پهلوی اول روایت می‌شود و مخاطبان در آن  شاهد تلاقی عشق، سیاست و مذهب  خواهند بود. قصه و شخصیت‌های «بوم و بانو» واقعی نیستند.در این سریال به  دو واقعه کشف حجاب و ممنوعیت عزاداری برای امام حسین (ع) که در زمان حکومت رضا شاه رخ داد نیز اشاراتی می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» در شب‌های ماه محرم از ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

  • شبکه سه 

سریال زمین گرم

  زمین گرم سریالی به کارگردانی  سعید نعمت‌الله و به تهیه‌کنندگی  محمدرضا شفیعی است. این مجموعه را می‌توان سویمن سریال از سه‌گانه  سعید نعمت‌الله با موضوع روابط دو برادر در بستر خانواده دانست.

نعمت‌الله پیش از این در دو سریال مناسبتی دیگر یعنی «جراحت» و «برادرجان» نیز  این مضمون را محور اصلی قصه بود و در قالب یک درام اجتماعی روایت می‌شد. به نظر می‌رسد «زمین گرم» نیز چنین ساختاری را با ترکیبی از مؤلفه‌های مذهبی در خود داشته باشد.

در خلاصه داستان «زمین گرم» که برای سی قسمت طراحی شده آمده است: بعد از سال‌ها بی‌خبری دو برادر از هم، برادر بزرگ‌تر که آخرین ساعات حیات خود را پشت سر می‌گذارد به سراغ برادر کوچک‌تر می‌رود تا وصیت کند؛ وصیتی که زندگی برادر کوچک را دستخوش چالشی بزرگ می‌کند…

مرجان شیرمحمدی، علیرضا خمسه، اصغر همت، نادر فلاح، کامران تفتی، دنیا مدنی، علیرضا آرا، مارال فرجاد، شیوا ابراهیمی، صادق برقعی، ندا عقیقی، مرتضی درویش‌زاده، مسعود شریف، علیرضا اولیایی و وحید فعال بازیگران این مجموعه مناسبتی هستند.

این سریال در شب‌های ماه محرم از ساعت ۲۰/۴۵ روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

منبع: آنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied