شمانیوز

وزیر راه و شهرسازی امروز در مراسم افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو گفت: بزرگراه ارومیه - سرو کامل شده و تا پایان مهر‌ماه باقی مانده مسیر نیز تکمیل می‌شود‌.

امروز و ​با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سالن مسافری پایانه مرزی سرو به بهره برداری رسید. ​

وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی سرو و در ارتباط ویدئو کنفرانس با مدیران ادارات کل راهداری سراسر کشور اظهار کرد: عملکرد کیفی‌تر و متعهدانه‌تر شما موجب افزایش حس امنیت و رضایتمندی مردم می شود‌.

محمد اسلامی گفت: در شرایط بحرانی کرونا، وزارت راه و شهرسازی در قالب کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت کرونا، تعهد دارد که پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها، بنادر و پایانه‌ها را رعایت و کنترل کند. 

وی با اشاره به مسیر دسترسی به پایانه مرزی سرو افزود: بزرگراه ارومیه - سرو کامل شده و تا پایان مهر‌ماه باقی مانده مسیر نیز تکمیل می‌شود‌.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در گذشته ارتباطات مرزی صرفاً در پایانه بازرگان خلاصه می‌شد، ادامه داد: امروز در پایانه‌های مرزی تمرچین پیرانشهر، سرو در ارومیه، رازی خوی و پلدشت، شاهد توسعه تبادلات هستیم، توسعه این پایانه برخی پایان یافته و برخی چون رازی هم از پیشرفت خوبی برخوردار است.

اسلامی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی، یکی از استان‌های مهم مرزی کشور به ویژه در خصوص تبادل تجاری به ویژه با کشورهای همسایه است، گفت: تکلیف مهم وزارت راه و شهرسازی، توسعه زیرساختی مسیر و پایانه‌های مرزی در این خصوص است که اقدامات بسیاری در این زمینه انجام داده‌ایم.

در ادامه این مراسم، ارسلان شکری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، نیز اظهار داشت: استان آذربایجان‌غربی با بیش از سه میلیون نفر جمعیت با ۱۲ هزار کیلومتر شبکه راه و ۹۶۱ کیلومتر میله مرزی، پنج مرز فعال را در خود جای داده است. 

وی با بیان اینکه رتبه یک تا سه ترانزیت کشور مربوط به آذربایجان غربی است، افزود: ۱۰ تا ۱۱ درصد ترانزیت کشور از پنج مرز استان انجام می شود. 

شکری اعلام کرد: سالانه چهار میلیون تن کالا به صورت ترانزیت، صادرات و  واردات و پنج میلیون نفر بار از مرزهای استان آذربایجان غربی جابه‌جا می شود. 

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی بیان کرد: مرزهای زمینی این استان دارای موقعیت مناسب برای مواقع بحرانی در بنادر جنوب است و حدود ۶۷ درصد واردات و ۲۶ درصد صادرات کشور از مرزهای استان انجام می شود.

بنابراین گزارش احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو با زیربنای بیش از چهارهزارمترمربع از سال ۹۵ آغاز شده بود و با صرف اعتبار ۳۵میلیارد تومان، امروز بهره برداری از آن به صورت رسمی انجام شد.

 

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه