شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

روحانی دلیل اصرار بر برگزاری کنکور را بیان کرد

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری آزمون های سراسری به کنکور و مصادف شدن آن با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: برای ما و چگونه انجام شود سخت بود چون بعضی ها می گفتند بگذارید کنار و یکی از مسئولین به من تلفنی می گفت که این مسئله را کنار بگذارید و یک سال دیرتر برگزار کنید. بله؛ می‌شود گفت که یک سال دیرتر؛ ولی گفتنش خیلی سخت است. وی اظهار داشت: عمر، آرزو و امید و و برنامه ریزی یک جوان و یک خانواده. حالا ما بگوییم که یک سال صبر کن و بیان دانشگاه های پایین که می توانی شرکت کن. یک وقت هست که در آزمون سراسری شرکت می‌کند ولی نمره کافی نمی آورد اما وقتی نمی‌گذاریم که ورود پیدا کند خیلی سخت است. روحانی افزود: از طرف دیگر ما اگر نمی توانیم یک آزمون برگزار کنیم پس چگونه می توانیم در این ویروس بگوییم مغازه ها ادارات باز باشد و به مردم اجازه بدهیم که به مسافرت بروند؟ اینها همه مشابه هم هستند و چطور مغازه، باغ، بازار، ادارات، مترو و اتوبوس باز است و چطور مسافرت به استان‌ها آزاد است؟ این آزمون هم مثل همان‌ها است. رئیس‌جمهور گفت: البته این کار مهمی است که یک مرتبه یک جمعیت عظیم را در سالن ها جمع می کنید و می خواهند امتحان بدهند و اگر مراقبت نشود نگرانی کاملاً درست است.

z1og_fefdjnd3y7qv

تغییر روش فروش سهام عدالت از امروز + جزئیات

از امروز معاملات سهام عدالت به صورت بلوکی و خارج از ساعت معاملات بازار به فروش خواهد رسید تا دیگر تاثیری بر روند معاملات بورس نداشته باشد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

واکنش وزیر اقتصاد به دستکاری در بورس

دژپسند می‌گوید دولت هیچ دخالتی در بورس ندارد و اینکه گفته شود دولت در این بازار دستکاری می‌کند حرف درستی نیست. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ، در پاسخ به انتقاد برخی کارشناسان بازار سرمایه نسبت به عملکرد دولت در بورس و اینکه گفته می‌شود دولت بعضاً در این بازار دست‌کاری می‌کند، گفت: این حرف، حرف درستی نیست، دولت هیچ نفعی از بورس برای خود نمی‌برد. وی افزود: نفع دولت در بورس، ثبات بازار سرمایه، افزایش قدرت تأمین مالی برای بنگاه‌ها و افزایش محیط امن برای هدایت سپرده‌های خرد به بازار سرمایه است. وزیر اقتصاد تصریح کرد: دولت اصلاً نیاز به دستکاری در بورس ندارد و این دست اظهارات بیشتر برای تحت تأثیر قرار دادن سرمایه‌گذاران بورس است.

z1og_fefdjnd3y7qv

حقوق کارگران نهایی شد + جدول

با افزایش حق مسکن از شهریورماه دیگر هیچ کارگری نباید کمتر از ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان دریافت کند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

ایران آماده مذاکره برای پرداخت غرامت به هواپیمای اوکراینی است

رییس سازمان هواپیمایی در آستانه برگزاری دور بعدی مذاکرات با اوکراین که مهر ماه در شهر تهران برگزار می‌شود، گفت: ایران در خصوص مذاکره برای پرداخت غرامت کاملا آماده است. «تورج دهقانی زنگنه» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات ایران و اوکراین با هدف پرداخت غرامت به هواپیمای اوکراینی که دی ماه سال گذشته در نزدیکی فرودگاه امام سقوط کرد، گفت: آقای بهاروند، معاون وزیر امور خارجه در راس هیاتی متشکل از نمایندگان بخش‌های مختلف جلساتی را با اوکراین برگزار کرده‌اند. وی ادامه داد: مذاکره در خصوص مسایل مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از جمله موضوع پرداخت غرامت در این مذاکرات کلید خورد؛ قرار است جلسه بعدی در مهر ماه در تهران برگزار شود. وی گفت: آنچه مسلم است اینکه ایران از مسوولیت این خطا را پذیرفته، بنابراین در خصوص مذاکره برای پرداخت غرامت کاملا آماده است. رییس سازمان هواپیمایی گفت: پرداخت غرامت مقدماتی دارد که در حوزه‌های فنی و حقوقی به نتیجه خواهد رسید و بر مبنای تفاهمی که صورت خواهد پدیرفت، انجام می‌شود.

z1og_fefdjnd3y7qv

صندوق ETF دوم چگونه عرضه می شود؟ + جزئیات

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از اتخاذ تصمیماتی مهم در جلسه امروز شورای عالی بورس به منظور حمایت از بورس خبر داد و گفت: عرضه صندوق ETF دوم از طریق درگاه‌های بانکی و بازار سرمایه انجام می‌شود.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

زنگنه: اگر به سال ۹۲ برگردم، وزیر نمی‌شوم

روزنامه ایران در سوالات کوتاهی از وزیر نفت در باره اقدامات وزارتخانه اش در باره پارس جنوبی پرسیده است. این پرسش و پاسخها را می خوانید:
*آقای وزیر! مهمترین اقدامی که در این 7 سال در صنعت نفت انجام دادید، چه بود؟
یکی نیست. کارهای مهم زیادی انجام شد.
*کدام یک به نظر خودتان مهم‌تر بود؟
توسعه میدان مشترک پارس جنوبی و میادین مشترک غرب کارون و این اواخر نیز احداث خط لوله گوره-جاسک را در دستور کار قرار دادیم که به نظرم اقدامات بسیار بزرگی است که انجام شد.
*پروژه‌ای یا طرحی داشتید که به وضوح روی زندگی مردم نیز اثر گذاشته باشد؟
بله. از همه مهم‌تر توسعه میدان مشترک پارس جنوبی بود. پارس جنوبی برای من خیلی مهم بود که به نتیجه برسد.
*اگر برگردیم به سال 1392 آیا همین مسیر را طی می‌کنید؟
اگر برگردیم به آن سال دیگر وزیر نمی‌شوم.
*حالا فرض کنید که وزیر شده‌اید، بعد از آن چطور؟
می‌گویم، دیگر وزیر نمی‌شوم.

z1og_fefdjnd3y7qv

خبر خوش | افزایش حقوق معلمان در سال جاری + جزئیات

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مجموعه اتفاقاتی که از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ در حقوق فرهنگیان رخ داد، گفت: این اتفاقات منجر به افزایش بیش از ۶۵ درصدی حقوق آنها شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

لایحه قضایی قتل فرزند در مسیر خانه ملت

معصومه ابتکار،‌ معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ما از ابتدای دولت دوازدهم شورای فکری حقوقی در معاونت تاسیس کردیم که از حضور وکلای آشنا به مشکلات مردم بهره بردیم. ۱۰ لایحه در حوزه مشکلات زنان و خانواده، شکل گرفته است. سند پشتیبان برای این لوایح تولید شده است و محورهایی نظیر سخت شدن شرایط طلاق برای مردان، ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال، برابری دینی زنان و مردان را در بر دارد. در این راستا تفاوت دیدگاه هایی میان صاحب نظران وجود دارد؛ لذا نشست هایی فقهی حقوقی در قم برپا و مشخصا ۸ نشست با همکاری دانشگاه مفید قم برگزار شد. مفاد قانونی قتل فرزند توسط پدر در شرف بررسی های حقوقی است. در این راستا خلأ های قانونی وجود دارد؛ لذا لایحه ای را پیشنهاد دادیم که برای دریافت نظر به قوه قضاییه ارجاع داده شده است./ایرنا

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز سهام عدالت شنبه 1 شهریور

در پایان هفته گذشته ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش برای سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، به ۱۰ میلیون و ۹۳ هزار تومان رسیده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

مقصر گرانی گوشت و مرغ پیدا شد

علی رغم اختصاص ارز به واردات نهاده‌های دامی، اما قیمت ذرت و کنجاله سویا به سبب ناکارآمدی سامانه بازارگاه نرح مرغ و گوشت قرمز را هم افزایش می‌دهد.بررسی ها نشان می دهد که قیمت کنجاله سویا به مرز ۱۰ هزار تومان و ذرت ۳ هزار تومان رسیده که با نرخ مصوب خود اختلاف چندبرابری دارد که اگر مسئولان تدابیری برای رفع این بحران نیندیشند، با استمرار این روند بسیاری از تولیدکنندگان از چرخه تولید خارج می شوند که در آن صورت چاره ای جز تامین نیاز کشور همانند گذشته از طریق واردات نیست./باشگاه خبرنگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه