شمانیوز

اسکراب قهوه برای زیبایی و شادابی و نرمی پوست بسیار مفید است . قهوه میتواند برای پوست مانند معجزه عمل کند، بعد از دم کردن قهوه تفاله های آن را دور نریزید چون می توانید از آن برای مراقبت از پوست و زیبایی استفاده کنید.

  اسکراب قهوه برای زیبایی و شادابی و نرمی پوست بسیار مفید است . قهوه میتواند برای پوست مانند معجزه عمل کند، بعد از دم کردن قهوه تفاله های آن را دور نریزید چون می توانید از آن برای مراقبت از پوست و زیبایی استفاده کنید، این روش مراقبت از پوست هیچ هزینه ای ندارد. فقط کافی است مقداری قهوه روی پوست بمالید و بعد از کمی ماساژ دادن با آب بشوئید.

اسکراب خانگی و طبیعی قهوه برای پوست صورت و بدن

میتوانید با اضافه کردن نمک دریایی، شکر، ماست و روغن سبزیجات برای قسمت های مختلف بدن اسکراب درست کنید. ماساژ دادن پوست با اسکراب پوست را سفت میکند و چربی و سموم پوست را رفع می کند، اسکراب قهوه جریان خون را افزایش میدهد و از نمایان شدن رگ های واریس جلوگیری می کند.

 

اسکراب قهوه برای سیستم عصبی نیز مفید است. بوی قهوه مثل روش درمانی آروماتراپی عمل میکند و ضد افسردگی و افکار منفی است.کافئین آنتی اکسیدان طبیعی موجود در قهوه می باشد که از ایجاد پیری زودرس پوست جلو گیری می کند، اجازه دهید پوست تان از کافئین قهوه بهره مند شود. زیرا از نشانه های سلولیت جلوگیری می کند و باعث می شود پوستی سفتر، زیباتر و سالم تر داشته باشید، کافئین التهاب را درمان میکند.

روش تهیه اسکراب قهوه

اسکراب صورت قهوه خانگی روشی ساده برای از بین بردن سلول های مرده پوست است. میتوانید این اسکراب را هر وقت که هوس نوشیدن قهوه کردید درست کنید که مجبور نباشید در مصرف قهوه اصراف کنید.

 

مواد مورد نیاز:

۱ قاشق غذاخوری پودر قهوه

۱ قاشق غذاخوری عسل

قهوه را داخل فنجان بریزید و آن را با آب جوش پر کنید. سپس بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. قهوه را آبکش کنید و با عسل ترکیب کنید.

اگر مخلوط قهوه و عسل کمی آبکی بود به آن بلغور جو آسیاب شده اضافه کنید تا کمی سفت و خمیری شود.

قبل از استفاده از اسکراب صورت را کاملا تمیز کنید و اسکراب را به مدت ۳ دقیقه با سر انگشتان به صورت دایره ای روی پوست ماساژ دهید.

بگذارید اسکراب به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب گرم بشوئید. اگر میخواهید زودتر به نتیجه برسید هفته ای یک بار این کار را تکرار کنید.اگر کمی از اسکراب مانده باشد می توانید آن را در یخچال نگهدارید.

اسکراب قهوه با روغن زیتون

برای پاکسازی صورت میتوانید از اسکراب قهوه و روغن زیتون استفاده کنید. این اسکراب برای پوست های خشک بسیار مناسب است.

روغن زیتون هم به عنوان نرم کننده برای خاصیت لایه بردار قهوه عمل می کند و پوست را تغذیه می کند. اگر پوست چرب دارید به جای روغن زیتون از عسل یا ماست استفاده کنید.

 

مواد مورد نیاز:

۱ قاشق غذاخوری پودر قهوه

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

قهوه را دم کنید و بعد از دقیقه آبکش کنید. روغن زیتون را به قهوه اضافه کنید.

سپس مخلوط قهوه و روغن زیتون را به عنوان اسکراب روی پوست با حالت دایره ای ماساژ دهید.

صورت را با آب گرم بشوئید .

در نهایت به صورت لوسیون و کمی مرطوب کننده بزنید.

فواید اسکراب قهوه

با قهوه نیازی نیست پول زیادی بابت محصولات زیبایی هزینه کنید، طرفداران قهوه با یک تیر دو نشان می زنند. هم نوشیدنی مورد علاقه شان را می نوشند و هم از پوست خود به خوبی مراقبت می کنند، پودر قهوه سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را تازه و شاداب می کند، اگر می خواهید چند نوع اسکراب قهوه متفاوت استفاده کنید فقط کافی است چند محصول زیبایی طبیعی مناسب نوع پوست تان به آن اضافه کنید.

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied