شمانیوز

خارش سر یکی از علل های ریزش مو هست و میتواند علت های گوناگونی داشته باشد در ادامه میتوانید با روشهای موثر برای جلوگیری از خارش سر ما را دنبال نمایید.

خارش سر یکی از علل های ریزش مو هست و میتواند علت های گوناگونی داشته باشد در ادامه میتوانید با روشهای موثر برای جلوگیری از خارش سر ما را دنبال نمایید، اگر پوست سر و همینطور موهایتان خشک هست و پماد یا لوسیون خاصی در دسترس ندارید، می‌توانید از روغن زیتون برای جلوگیری از خارش سر بهره گیری کنید. این روغن تغذیه کننده هست و سلول های پوست را احیا میکند .

برای تهیه ی ماسک روغن زیتون کافیست یک قاشق رستوران روغن زیتون خالص را روی موها بریزید و با یک کیسه ی پلاستیکی یا حوله ی گرم ببندید، حدود 30 دقیقه روغن را روی موها و کف سرتان نگه دارید. سپس حوله را بردارید و پوست سر و همینطور موهایتان رابه آرامی ماساژ دهید. در انتها موهایتان را با شامپوی هرروز تان شستشو دهید. اینکار را هفته ای یک‌بار انجام دهید.

از شامپوهای مخصوص پوست سر حساس بهره گیری کنید

در بعضی افراد، پوست سر بدون مریضی و علت خاصی می خارد. به عقیده ی متخصصان، پوست سر این افراد صرفا حساس شده و پای مشکل خاصی در بین نیست، در این صورت بهرهگیری از شامپوها و لوسیون هایی که مخصوص پوست سر حساس میباشند، میتواند راهگشا باشد و از خارش پیشگیری کند، می‌توانید هر هفته دو تا سه مرتبه از این شامپوها بهرهگیری کنید. اگر مشکل رفع نشد، میتوانید از لوسیون مخصوص بهرهگیری کنید. بهتر هست به دکتر مراجعه کنید تا بهتر رهنمونی تان کند.

از شامپوهای ملایم و تسکین دهنده بهره گیری کنید

زمانی که پوست سر خشک و دچار اگزما یا درماتیت شوره ای شود، آغاز به خارش و سوزش می‌کند و امکان دارد که پلاک های قرمز رنگی نیز روی پوست سر ایجاد شود، برای مقابله با این مشکلات، شامپوهای خاصی وجود دارد که تسکین دهنده میباشند. دقت داشته باشید که شامپوهای ضدشوره برای نابودی قارچ هایی که در پوست سر رشد می‌کنند و باعث خارش میشوند ساخت شده اند. این شامپوها برای پوست های تحریک شده نیز موثر هست. اما لازم هست که این قبیل تولیدات با احتیاط، یعنی دو بار در هفته بهرهگیری شوند، اگر خارش پوست سر شدید باشد لازم هست که به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شامپوهای مخصوص را تجویز کند. لازم هست که این شامپوها رابه سر زده و حدود پنج دقیقه صبر کنید و بعد شستشو دهید.

پمادهای مخصوص برای مقابله با قرمزی های روی پوست

زمانی که پوست سر به علت مشکلاتی مثل اگزما یا درماتیت شوره ای تحریک شده و آسیب میبیند، امکان دارد که قرمزی و خارش تا لبه ی پیشانی نیز پیش بیاید. در این صورت پولک های قرمز و گردی در محل رویش موها و روی پیشانی و گاهی ابروها پیدا میشود. در این صورت کرم های مخصوصی وجود دارند که باعث تسکین خارش و رفع این قرمزی ها میشوند، اگر این قرمزی ها خفیف باشند، میتوانید دو تا سه مرتبه در روز از این کرم ها بهرهگیری کنید. اگر این قرمزی ها شدید باشند، حتما باید به دکتر مراجعه کنید. پمادهایی مثل کتودرم برای مقابله با این مشکلات موثرند.

از بهره گیری چندان از شامپوهای ساینده بپرهیزید

باید بدانید که بهرهگیری ی مکرر و افراطی از شامپوهای ضدشوره، شامپو های ضد مو های چرب و غیره میتواند باعث تحریک پوست سر شود، چون بهرهگیری ی چندان از این تولیدات می‌تواند به پوست سر آسیب زده و باعث خشکی آن شود، بعضی افراد تصور می‌کنند که بهرهگیری ی مکرر از شامپوهای ضدچربی آن ها را از شر مو های چرب خلاص میکند، اما این باور اشتباه هست.

برای رفع خارش پوست سر، بهرهگیری ی افراطی از این نوع شامپوها را کنار بگذارید. بهرهگیری از این تولیدات باید حداکثر دو مرتبه در هفته باشد. در بین این فواصل نیز باید از شامپوهای ملایم بهرهگیری کنید. در غیر اینصورت احتمال این که پوست سرتان تحریک شده و به خارش بیافتد چندان هست.

در رنگ کردن موها احتیاط کنید

دقت داشته باشید که رنگ مو، شامپوهای نامناسب، کرم مو و غیره جزو محصولاتی میباشند که بهرهگیری ی زیادشان امکان ایجاد حساسیت پوستی را بالا می‌برد، در این صورت امکان دارد پوست سر بسوزد و باعث ایجاد خارش و سوزش شود.حتی در مواردی پلاک هایی در پوست سر ظاهر شده و پوسته پوسته می‌شود، در صورت بروز حساسیت به رنگ مو، باید خیلی زود آن را از سرتان پاک کنید. سپس به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا لوسیون شامل کورتون را برای بهرهگیری ی موضعی تجویز کند. بهرهگیری از این تولیدات باعث تسکین خارش پوست سر میشود، برای پیشگیری از این قبیل حساسیت ها بهتر هست ابتدا رنگ مو رابه پشت گوش تان بزنید و 48 ساعت صبر کنید. اگر حساسیتی دیدن نشد، میتوانید ازآن بهرهگیری کنید.

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه