شمانیوز

افرادی که چربی روی پوستشان بسیار است همیشه روی سطح پوست خود حالت روغنی و براق را احساس می‌کنند و این مسئله برای آن‌ها بسیار ناخوشایند است.

افزایش بیش‌ازحد مقدار چربی روی پوست همیشه مشکلاتی را به همراه دارد، به فرض مثال افرادی که چربی روی پوستشان بسیار است همیشه روی سطح پوست خود حالت روغنی و براق را احساس می‌کنند و این مسئله برای آن‌ها بسیار ناخوشایند است. به طوریکه گاهی برای رفع این چربی روی پوست دست به اقداماتی می زنند که شاید به صلاحشان نباشد .

 

علل ایجاد پوست چرب :

وراثت

مقدار هورمون‌های بدن

بارداری

قرص‌های ضد بارداری

مواد آرایشی صورت

آب و هوای گرم و مرطوب

 

با رعایت مراحل این چگونه می توانید این اثرات منفی را کمتر کنید.

 

1- اصول اولیه را رعایت کنید. متخصصان توصیه می کنند روزی 2 یا 3 بار باید صورت خود را با آب و صابون بشویید. اگر در طول روز به آب دسترسی ندارید، دستمال مرطوب همراه داشته باشید.

2- متخصصان پوست و زیبایی در این که از کدام صابون یا پاک کننده استفاده شود هم عقیده نیستند، اما می گویند اگر محصولی پیدا کردید که برای پوست تان کارساز بود، به استفاده از آن ادامه دهید.

3- به توصیه های متخصص پوست توجه کنید و با آب ولرم، نه آب داغ، دوش بگیرید. آب داغ رطوبت پوست را از بین می برد و آب سرد باعث شوک پوست می شود.

4- از پاک کننده هایی که پوست را خشک می کنند استفاده نکنید. این کار، بر عکس باعث چرب تر شدن پوست می شود.

5- از مرطوب کننده های و کرم های ضدآفتاب که باعث مسدود شدن منافذ پوست نمی شوند استفاده کنید. این محصولات فاقد چربی هستند.

6- دارویی به نام رتینوید (retinoid) وجود دارد که فعالیت غدد چربی را کمتر کرده و غدد را کوچک می کند. با متخصص پوست در این باره صحبت کنید.

7- این را بدانید که هورمون ها، گرما و غذاهای پرچرب، غدد چربی را تحریک می کنند.

8- یادتان باشد، تلاشی که برای تمیز ماندن پوست چرب خود می کنید تا مدتی تاثیر دارد. چون پوست چرب ارثی است و کاری نمی توان کرد.

نکات و هشدارها

جوش زدن های پی در پی ممکن است آکنه یا دیگر مشکل پوستی باشد. با متخصص پوست برای راهنمایی و روش های درمان مشورت کنید.

 

منبع:دلگرم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied