شمانیوز

امروزه داشتن اضافه وزن مشکل بسیاری از انسان ها علی الخصوص بانوان شده است و همه افراد را به تلاطم انداخته تا از هر طریقی شده کاهش وزن را تجربه کنند.

امروزه داشتن اضافه وزن مشکل بسیاری از انسان ها علی الخصوص بانوان شده است و همه افراد را به تلاطم انداخته تا از هر طریقی شده کاهش وزن را تجربه کنند، بسیار از ما بدلایل مختلف اضافه وزن داریم و دنبال سریعترین راه برای کاهش وزن و لاغری هستیم. اما باید توجه داشته باشید کاهش وزن در زمانی می تواند برای بدن شما تاثیرگذار باشد که شما علاوه بر رعایت رژیم غذایی مناسب برخی ورزش ها را باید در اولویت قرار دهیم .

در اینجا بهترین روش برای کاهش وزن و لاغری را خدمت شما معرفی خواهیم کرد :

1- قدم‌شمار در دست بگیرید

یک قدم‌شمار در دست بگیرید و میزان قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارید را محاسبه کنید به این ترتیب زندگی خود را به سادگی به دو قسمت می‌کنیم، بخش فعال و بخش غیرفعال محاسبه کنید کدام بخش از زندگی شما بخش وسیع‌تری را به خود اختصاص داده است،‌با برداشتن قدم‌های بیشتر کالری بیشتری از دست می‌دهید و سلامت عمومی و سلامت قلب و عروق خود را تضمین می‌کنید.

2- روی یک توپ بزرگ نشسته کار کنید:

وقتی می‌خواهید با کامپیوتر کار کنید به جای صندلی روی یک توپ بزرگ بنشینید به این ترتیب ماهیچه‌ها و پاهای شما برای حفظ تعادل مجبورند بیشتر فعالی کنند.

3- در محل کار یک لیوان کوچک داشته باشید: وقتی لیوان شما کوچک باشد مجبورید برای خوردن آب یا چای چند مرتبه از روی صندلی بلند شوید و مسافتی را بپیمایید.

4- حین صحبت کردن قدم بزنید: این قانون را برای خود تصویب کنید که هر بار تلفن همراه یا منزل شما زنگ می‌خورد باید حین صحبت کردن در خانه قدم بزنید. به این ترتیب روزی 5 تا 10 دقیقه به تحرکتان افزوده می‌شود.

5- به جای نامه فرستادن به دیدن دوستان بروید: بررسی‌های محققان مرکز تحقیقاتی استانفورد نشان داده است کسانی که به جای رفتن و ملاقات کردن دوستان‌شان به آنها نامه می‌فرستند یا زنگ می‌زنند طی 10 سال 5 کیلو به وزنشان افزوده می‌شود.

6- جلوی تلویزیون دمبل بزنید: اگر صبح‌ها عادت به دیدن تلویزیون دارید یک وزنه بردارید و هر بار که آگهی تبلیغاتی پخش می‌شود دمبل بزنید، همین حرکات کم و کوتاه نتایج شگرفی در درازمدت دارند.

7- کالری مصرفی را محاسبه کنید: برخی دستگاه‌ها مثل قدم‌شمار وجود دارد که با محاسبه میزان مسافت و سرعت حرکت شما میزان کالری مصرفی را مشخص می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند مشوقان خوبی برای شما باشند.

8- ران‌هایتان را ماساژ دهید: وقتی در اتومبیل یا محل کارتان نشسته‌اید می‌توانید با دستی که آزاد است ران پایتان را ماساژ دهید این کار به زیبا و خوش‌فرم شدن ران‌هایتان کمک می‌کند.

9- 2 مرتبه در روز ورزش کنید: اگر کار شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید به اندازه کافی تحرک داشته باشید سعی کنید زمان تحرک خود در روز را به 2 قسمت کنید، به جای آنکه یک ساعت بعد از شام پیاده‌روی کنید نیم ساعت صبح و نیم ساعت بعدازظهر این کار را انجام دهید، بررسی‌ها نشان داده این کار سبب تحریک بهتر متابولیسم می‌شود.

10- بخندید: آیا می‌دانستید برای هر خنده، دیافراگم 100 حرکت انجام می‌دهد که مساوی 10 دقیقه انجام ایروبیک است. خندیدن محرک متابولیسم است. پس بی‌دلیل هم که شده کمی بخندید.

11- ایستاده کار کنید:

اگر می‌توانید در دفتر کارتان یک تردمیل بگذارید و اگر نمی‌توانید سعی کنید هر چند ساعت یک بار 10 دقیقه ایستاده کار کنید، به این ترتیب هم سلامت کمرتان تضمین می‌شود و هم کالری بیشتری می‌سوزانید.

12- اندام‌ها را تکان دهید: وقتی پشت میز کارتان هستید سعی کنید پاها، دست‌ها، انگشتان، مچ و … را تکان دهید. این کار به سوزاندن بیشتر کالری کمک می‌کند.

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه