شمانیوز

ماسک بسیار دیدنی برای چاقی صورت که با ماسک انجام میگیرد این روش با ماسک گل‌رس یکی از قدیمی‌ترین ماسک‌های طبیعی هست.

ماسک بسیار دیدنی برای چاقی صورت که با ماسک انجام میگیرد این روش با ماسک گل‌رس یکی از قدیمی‌ترین ماسک‌های طبیعی هست که مردم سرزمین‌های گوناگون در هند، مصر و چین از آن برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست‌شان بهرهگیری می کردند، در متون طب سنتی ایران نیز نسخه‌های مختلفی برای گل رس وجود دارد که از آن برای حفظ شادابی و نشاط پوست و مو بهرهگیری میکنند؛ نسخه‌هایی که تعداد زیادی از انها جنبه درمانی نیز دارد، ماسک گل رس از ترکیب خاک الک شده و نرم شده و گلاب خالص و طبیعی به دست می آید. ماسک‌کردن این ترکیب روی پوست حتی در مواردی که پوست فرد حساس و نازک هست موجب تقویت عضلات و از بین رفتن افتادگی‌ها و شل‌شدگی‌های پوست و ماهیچه‌های صورت می شود و به این ترتیب به پرتر به نظر رسیدن صورت کمک می کند.

برای تهیه این ماسک کافی هست یک قاشق غذاخوری گل رس نرم شده را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر درآورید. برای آنکه گل کاملا به صورت خمیری نرم درآید میتواند ذره ذره میزان گلاب را افزایش دهید تا بتوانید از این ترکیب بعنوان ماسک بهرهگیری کنید، سپس کل صورت را با آن مفید پوشش دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند. بعد از اتمام کار نیز حتما پوست‌تان را با آب خنک بشویید و هرگز در طول روز از آب گرم برای شستن پوست صورت بهرهگیری نکنید.

آلوئه ورا و تاثیر آن بر چاقی گونه ها

ژل تهیه شده از آلوئه ورا را برروی گونه خود گذاشته و سپس به آرامی و بصورت دوارنی آن را مالش دهید. این کار را 30 تا 60 دقیقه گذشته از حمام انجام داده و هرروز آنرا تکرار نمایید. همینطور می‌توانید هرروز 250 میلی گرم آب آلوئه ورا مصرف نمایید.

 

منبع :تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه