شمانیوز

گاهی به نظر می رسد تمام عوامل در جنگ با سلامت پوست شما هستند : استرس ، کمبود خواب ، دما و میزان رطوبت هوا و هورمون ها، بعضی اوقات جوش های سر سفید درست روی پوست صورت اولین اتفاقی هستند که اول صبح می بینیم

گاهی به نظر می رسد تمام عوامل در جنگ با سلامت پوست شما هستند : استرس ، کمبود خواب ، دما و میزان رطوبت هوا و هورمون ها، بعضی اوقات جوش های سر سفید درست روی پوست صورت اولین اتفاقی هستند که اول صبح می بینیم و چین و چروک هایی که در اثر فشار روحی و استرس به وجود آمده اند نیز تنش را در ذهن شما افزایش می دهند . خوشبختانه لیستی از راهکارهای بسیار ساده اما موثر برای سلامت پوست وجود دارد که کاربرد تمام موارد آن پس از بارها تجربه ثابت شده است برای دانستن این راهکارها با این مطلب همراه شوید .

زیاد آب بنوشید

با این حال که نوشیدن آب باید بخشی کاملا عادی و روتین از زندگی انسان ها باشد ، بسیاری از ما میزان آبی را که بدن به آن نیاز دارد دریافت نمی کنیم . سلامت پوست شما مستقیما با میزان رطوبت بدنتان در ارتباط است و همچنین نوشیدن میزان مناسبی از آب خالص در روز بهترین راه تامین رطوبت بدن محسوب می شود . همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و هر چند وقت یک بار حتما آب بنوشید .

مرطوب کننده

اصلا مهم نیست شما شانزده ساله هستید یا شصت ساله . استفاده ی روزانه از یک مرطوب کننده برای سلامت و درخشندگی پوست ضروری است . مرطوب کننده های زیادی را می توانید در بازار پیدا کنید و یکی از آنها را با توجه به نوع پوست خود انتخاب نمایید . بعد از شست و شو ی صورت ، مرطوب کننده بزنید . البته برای استفاده از مرطوب کننده بهتر است پوست کاملا خشک نشده باشد . در این صورت کرم رطوبت را در پوست اسیر می کند و ظاهری شاداب به آن می بخشد .

ضد آفتاب بزنید

نه تنها در ساحل و مسافرت ، استفاده ی روزانه از ضد آفتاب را فراموش نکنید. این نکته ی ساده از مشکلات عمده ی پوستی مثل چین و چروک ها ، لکه های پوستی ، خال و غیره پیشگیری می نماید . علایم سالخوردگی در برخی حتی از بیست سالگی نمایان می شوند و استفاده از این نکات برای به تعویض افتادن سالخوردگی ضروری است .

رتینول خود را بیابید

رتینول یک ترکیب شیمیایی از مشتقات ویتامین A است . این ترکیب برای استفاده در کرم های ضد چروک محبوبیت بالایی دارد و فواید آن برای مبارزه با سالخوردگی به اثبات رسیده است . رتینول در واقع تولید سلول های جدید پوستی را تحریک می کند و موجب جوانسازی آن می گردد . رتینول حتی در ایجاد تعادل در رنگ پوست موثر می باشد .

لایه برداری

یکی دیگر از نکات مهم در  حفظ زیبایی استفاده از لایه بردار شیمیایی است .اما چرا شیمیایی ؟ اگر از لایه بردارهای فیزیکی استفاده کنید ، ممکن است پارگی های ریزی در سطح ظریف پوست بوجود آید و رطوبت طبیعی آن از بین برود . به این ترکیب آکنه ها و چین و چروک ها برای خودنمایی فرصت پیدا می کنند . لایه بردارهایی با نام آلفا هیدروکسی اسید مثل اسید لاکتیک منافذ پوست را از سلول های مرده پاک می کنند و درخشندگی را به پوست باز می گردانند .

مصرف ویتامین ها

ویتامین ها برای سلامت عمومی بدن ضروری هستند . اما تمام ویتامین ها یکسان نمی باشند . اگر بخواهیم تنها به ویتامین های مناسب برای درخشندگی پوست بپردازیم ، ویتامین A ، بیوتین ، ویتامین C و ویتامین B در صدر هستند و در مواد غذایی همچون بادام ، بادام زمینی و سبزیجات سبز وجود دارند . می توانید این ویتامین ها را به صورت موضعی نیز مورد استفاده قرار دهید .

خواب

بزرگسالان معمولا بین 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند . اما اکثرا از خواب کافی بهره نمی برند . در طول خواب بدن ما خود را بازسازی می کند و به همین دلیل نیاز بدن به خواب در دوران بیماری افزایش می یابد . ترمیم پوست شامل این بازسازی می شود . اگر در شبانه روز  خواب کافی نداشته باشید ، پوست بیش از هر اندام دیگری متضرر خواهد شد . باید میان تمام مشغله های خود زمان کافی برای خواب در نظر بگیرید .

حتما ارایش خود را قبل از خواب پاک کنید

بیایید با هم صادق باشیم ! همه ی ما حداقل یک شب را بدون پاک کردن آرایش خود به رختخواب رفته ایم . این کار اما موجب گرفتگی منافذ پوست می شود ، جوش ها را بجود می آورد و رطوبت طبیعی پوست را از بین می برد . حتی برای تنبل ترین خانم ها هم پاک کردن آرایش قبل از خواب واجب است .

انجام منظم تمرینات ورزشی

بله ، تمرینات ورزشی منظم علاوه بر سلامت جسم و روح ،  سلامت پوست را نیز بهبود می دهد . ورزش از استرس شما می کاهد و همچنین شما را به مصرف هر چه بیشتر آب آشامیدنی تشویق می کند که هر دو در جهت سلامت پوست می باشند .

 

منبع : مه شو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه