شمانیوز

آرش برهانی (زادهٔ ۲۳ شهریور ۱۳۶۲ در کرمان) بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی فوتبال ایران است.

آرش برهانی (زادهٔ ۲۳ شهریور ۱۳۶۲ در کرمان) بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی فوتبال ایران است، آرش برهانی سابقه عضویت در تیم‌های پاس همدان، النصر، استقلال تهران و پیکان و تیم ملی امید و بزرگسالان ایران را در کارنامه دارد، آرش برهانی در جام جهانی۲۰۰۶ برای تیم ملی کشور ایران دو بازی در مقابل مکزیک و آنگولا انجام داده‌است و ۱۰ گل ملی در کارنامه خود دارد، وی در تاریخ ۳۰ ام فروردین ۱۳۹۶ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

1783328

شروع فوتبال

آرش برهانی فوتبالش را با دروازه بانی در تیم میلاد کرمان آغاز کرد اما با توجه به توانایی اش در گلزنی از دروازه بیرون آمد و به خط حمله اضافه شد. بعد از این که تصمیم خودش را در مورد مهاجم بودن در سن ۱۶ سالگی گرفت به تیم های شهرداری کرمان و بانک تجارت رفت و تا سال ۸۰ در این دو تیم بازی کرد.

unnamed.jpgم

فوتبال حرفه ای

برهانی سال ۸۱ به تیم جوانان پاس تهران رفت و بعد از درخشش در این تیم به تیم بزرگسالان پاس تهران پیوست و تا سال ۸۵ و سن ۲۳ سالگی در این تیم ماند.آرش برهانی از معدود بازیکنانی است که قبل از پیوستن به تیم های قرمز و آبی پایتخت لژیونر شد؛ آرش فصل ۸۶-۸۵ را در تیم النصر امارات بازی کرد ولی فصل بعد مجددا به تیم پاس تهران بازگشت.

unnamed.jpgی

فوتبال ملی

در فصل ۸۲-۸۱ فوتبال ایران وقتی آرش برهانی به عنوان پدیده لیگ برتر انتخاب شد، برانکو ایوانکویچ، مربی وقت تیم ملی به خاطر سرعت بالا و تکنیکش او را به تیم ملی دعوت کرد. اولین گل ملی آرش برهانی در برابر تیم ملی سوریه در ورزشگاه آزادی و در مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴ زده شد.آرش برهانی بازیکن فوق العاده ای بود که می توانست موقعیت های گل فراوانی را ایجاد کند اما از بین این موقعیت ها آنقدر توپ خراب می کرد که گاهی گل های زده اش محو می شد.با این حال آرش آنقدر شم گلزنی بالایی داشت که توانست سریع ترین هت تریک تاریخ فوتبال ایران را به نام خودش ثبت کند؛ او توانست در فصل ۸۸-۸۷ در بازی مقابل پیکان تهران در کمتر از ۹ دقیقه ۳ گل به این تیم بزند و رکورددار باشد.

تجلیل+از+برهانی+در+دیدار+استقلال+با+سپاهان+

مربیگری

آرش برهانی بعد از خداحافظی از فوتبال حرفه ای موفق شد مدرک C مربیگری را دریافت کند و بلافاصله به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان داماش تهران که در دسته سوم بازی می کند انتخاب شد. او قرار است که ظرف چند ماه آینده با حضور در کلای های مربیگری مرارک B و A آسیا را نیز دریافت کند.

50319_766

افتخارات ورزشی آرش برهانی

قهرمانی در لیگ برتر فصل ۸۳-۸۲ به همراه پاس تهران

قهرمانی در جام حذفی سال ۸۷-۸۶ به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فصل ۸۸-۸۷ به همراه استقلال تهران

قهرمانی در جام حذفی سال ۹۱-۹۰ به همراه استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فصل ۹۲-۹۱ به همراه استقلال تهران

897930086

افتخارات شخصی

برترین گلزن تاریخ باشگاه استقلال تهران

پدیده لیگ برتر فصل ۸۲-۸۱

حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به همراه تیم ملی

آقای گلی لیگ برتر فصل ۸۸-۸۷

 

منبع: نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied