`
شمانیوز
شما نیوز

با این گیاه اگزماهای خطرناک را درمان کنید

فواید کاسنی برای پوست صورت بی شمار است که برخی از آن‌ها را طی گزارش پیش رو در اختیار شما می‌گذاریم.

با این گیاه اگزماهای خطرناک را درمان کنید

کاسنی یک گیاه پرخاصیت با گل‌های آبی و ارغوانی است که به صورت پراکنده در نواحی مختلف از جمله منطقه آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان رشد می‌کند. طبع گیاه کاسنی سرد است که هنگام گرما دمای بدن را متعادل می‌کند کاسنی از نظر طب سنتی فواید فراوانی برای بدن دارد.برای درمان بسیاری از جوش‌های صورت باید کبد را پاکسازی کرد زیرا منشا بسیاری از جوش‌های صورت گرمی و حرارت بدن و یا کثیف شدن خون است. زمانی که کبدتان را پاکسازی کردید صورتتان هم به تبع آن شفاف و بدون لک و جوش می‌شود. کاسنی، بهترین درمان برای صاف کردن کبد و درخشندگی پوست است.به گفته متخصصان طب سنتی استفاده از عرق کاسنی جوش‌های صورت را از بین برده و به پوست طراوت و شادابی می‌بخشد.

درمان اگزما به کمک کاسنی

برای درمان اگزما به کمک کاسنی، باید این گیاه را کوبیده، آب آن را بگیرید و محلول به دست آمده را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. این ماسک را بر روی صورت گذاشته و پس از ۱۵ آن را بشویید.

از بین بردن جای جوش با کاسنی

برای از بین بردن جای جوش با کاسنی، یک قاشق مربا خوری از پودر برگ این گیاه را مقداری در آب بجوشانید و پس از صاف کردن، آب غلیظ آن را با ۲ قاشق سوپخوری ماست مخلوط کرده و بر روی محل جوش‌ها بمالید. پس از ۱۵ دقیقه می‌توانید این ماسک از صورتتان بشویید.

شادابی پوست صورت با کاسنی

برای شادابی پوست صورت توصیه می‌شود که مخلوط ۲۰ گرم برگ کاسنی تازه و ۲۰ گرم برگ شاه تره تازه را در هاون کوبیده و یک قاشق سوپخوری ژل کتیرای نیمه غلیظ به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را به عنوان ماسک شادابی پوست استفاده کنید.

پوستتان را با کاسنی شفاف کنید

متخصصان طب سنتی برای شفاف کردن پوست توصیه می‌کنند که سه قاشق غذا خوری از آب کاسنی له شده را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روزی سه بار (صبح، ظهر، عصر) پوست را با آن ماساژ دهید.

درمان مشکلات پوستی با عرق کاسنی

متخصصان طب سنتی می‌گویند عامل اصلی ایجاد بسیاری از جوش‌های صورت و بدن غلبه گرمی مزاج و مصرف گرمی‌جات است که می‌توان آن را با مصرف عرق کاسنی درمان کرد، زیرا طبع این ماده سرد است و با مصرف آن طبع فرد معتدل شده و جوش‌های ناشی از گرمی درمان می‌شوند.برای درمان جوش به کمک عرق کاسنی، توصیه می‌شود که عرق کاسنی و شاتره را با هم مخلوط کرده (نسبت دو به یک) و روزی سه لیوان از این مخلوط را قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied