شمانیوز

مردان دارای ویژگی های میباشند که باعث جذابیت انها می‌شود با ما در سایت شمانیوز باشید .

مردان دارای ویژگی های میباشند که باعث جذابیت انها می‌شود با ما در سایت شمانیوز باشید سرنخ‌های شنودی و بویایی روی دریافتی که ما از جذابیت یک فرد داریم، تاثیر زیادی میگذارند، ممکن هست مردان خیلی خوش‌تیپ باشند، مثلا مثل فلان هنرپیشه‌ی مشهور، اما شاید این برای جذب دختری که دوستش دارید کافی نباشد. طبق یک بررسی اخیر که توسط محققان لهستانی انجام شده، جذابیت، به ظاهر شما بستگی ندارد، بلکه اکثر به این مربوط هست که صدای شما چقدر آرامش بخش هست و چقدر بوی مفید می دهید، محققان برای این بررسی‌ها، به ارزش‌های ادبی سه دهه‌ی قبل نگاه کردند و چیزی که یافتند این بود که صدا مردان میتواند طیفی از رفتارها را به شنونده منتقل کند، مثلا این که شما تا چه حد مسلط و چیره‌دست هستید، چقدر اهل کمک و همکاری هستید، اوضاع روحی و عاطفی شما چگونه هست و حتی بدن‌تان چقدر تنومند هست!

آشنایی برترین ویژگی جذاب مردانه

حالا اگر صدای عمده خوشایندی ندارید نگران نشوید! چون بررسی‌های دیگر هم نشان داده که رایحه‌ای که از شما به مشام میرسد هم میتواند همین اطلاعات گفته شده را در اختیار دیگران بگذارد. خوشبختانه برای بویی که می دهید ترفندهایی وجود دارد، هر دوی ویژگی‌های گفته شده می توانند به جنس مخالف این را القا کنند که خواستنی هستید یا نه!

دانشمندانی که روی این پروژه کار کرده‌اند فکر میکنند این یافته‌ها به علت تکامل‌ و تحول مثبتی هست که به افراد اجازه می دهد شما را از راه دور قضاوت کنند «در مورد ظاهر و صدا» و همینطور وقتی نزدیک شما میباشند از روی بویی که می دهید، درموردتان نظر بدهند. محققان در قبل دریافته بودند که افراد معمولا جذب کسانی می شوند که شبیه خودشان میباشند، اما این تحقیق اخیر گفته که افراد آنهایی را ترجیح می دهند که بویی متفاوت‌تر دارند، سرنخ‌های شنودی و بویایی، جداگانه یا با هم، روی دریافتی که ما از جذابیت یک فرد داریم، تاثیر زیادی میگذارند و بنابراین عقاید و رفتارها و واکنش ها نسبت به فرد مقابل، در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارند.


منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied