شمانیوز

اکثر روغن هایی که برای پوست موثر هستند به صورت بیرونی و بر روی خود پوست استفاده میشوند. این روغن ها حیوانی بوده و اثرات زیادی برای پوست دارند.

اکثر روغن هایی که برای پوست موثر هستند به صورت بیرونی و بر روی خود پوست استفاده میشوند. این روغن حیوانی بوده و اثرات زیادی برای پوست دارند، خاصیت های روغن حیوانی در تغذیه زیاد است. روغن حیوانی برای سلامت پوست نیز کاربرد دارد.روغن حیوانی را به عنوان معجزه ای برای پوست می شناسند. روغن گیاهی از گذشته تا به حال بعنوان شناخته ترین محصول برای زیبایی پوست توصیه شده است.در ادامه روش ساخت ماسک با روغن حیوانی را بخوانید.البته روغن حیوانی روغن ارزان قیمتی نیست منظور از قیمت باصرفه این است که دیگر شما نیازی به عمل های عمل زیبایی و هزینه های گزاف برای زیباسازی پوست خویش ندارید و با استفاده قدری روغن حیوانی میتوانید سلامت پوست خویش را تضمین کنید. چنانچه پوست شما دچار التهاب شده است یا این که خشکی زیادی دارد و شما رنج می برید بهتر است روغن حیوانی را روی محل افتاب سوخته یا اسیب دیده بگذارید تا تأثیر آنرا مشاهده کنید.

2 قاشق غذاخوری از روغن حیوانی، 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی و مقداری آب را در کاسه ای بریزید. این ترکیبات را با هم مخلوط کنید.

باید غلظت مناسب و نسبتا سفتی داشته باشید، ولی نه درحدی که مخلوط تان خشک بشود. چنانچه مخلوط تان خیلی آبکی بود، دوباره مقداری آرد نخودچی به آن اضافه کنید.

پس از این که مخلوط تان آماده گردید، آنرا بر روی پوست تان بمالید. بگذارید 20 دقیقه در این وضعیت باقی بماند. آنگاه آنرا با آب سرد بشویید. این کار را 3 بار در هفته تکرار کنید.

روش تهیه ماسک

مخلوط کردن یک قاشق چای خوری عسل ویک قاشق غذاخوری روغن حیوانی، اضافه کردن چند قطره شیر برای رقیق کردن محلول

از این ماسک برای درخشان کردن و مرطوب کردن پوست صورت به خصوص در زمستان می توانید استفاده کنید.

منبع : مه شو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied