شمانیوز
شما نیوز

عوارض کرونا در بدن سالمندان تغییر کرد!

یک متخصص بیماری در مورد عوارض بیماری در سالمندان صحبت کرد.

کرونا نام ویروس موذیی است که طی یک سال گذشته زندگی مردم جهان را مختل کرده است.و همه مردم جهان به دنبال ساخت واکسنی برای از بین بردن و یا کنترل کرونا هستند.و در جهان درباره ساخت و ساز واکسن کرونا جنجالی های بسیاری به وجود آمده است.گفتنی است که کرونا همه مردم را از پیر تا جوان مبتلا کرده و همه را به نابودی می کشاند.

 

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: در دوران پاندمی  کرونا  مصرف حداقل ۸ لیوان آب در روز – علاوه بر مایعات غیر آب – برای عموم مردم ضروری است.

​آمیتیس رمضانی در برنامه «روزنه» با اشاره به این که بیماری کرونا درمان قطعی ندارد، گفت: داروهای درمانی مورد استفاده برای بیماران کرونایی، فقط عوارض و اذیت‌های ناشی از بیماری را کاهش می‌دهند.

وی افزود: داروهای درمانی کرونا سعی می‌کنند تا سرعت پیشرفت بیماری را بکاهند.

مدیر گروه تحقیقات بالینی انستیتو پاستور با اشاره به این که در فرآیند درمان بیماری کرونا زمانِ مراجعه به پزشک بسیار مهم است، عنوان کرد: دارویی که در روزهای ابتدایی بیماری تجویز می‌شوند، با شدت گرفتن بیماری باید جایگزین شوند.

وی ادامه داد: عموم مردم باید قبل از بروز علائم حاد کرونا مانند تنگی نفس و غیره به پزشک مراجعه کنند و پروسه‌ درمان را پیگیری کنند.

 

کرونا چگونه در بدن نمایان می شود؟

آمیتیس رمضانی با اشاره به علائم اولیه بیماری کرونا توضیح داد: «سر درد» و «بدن درد» و «تب خفیف» و «گلو درد» و «  عطسه  » اولین علائم بروز بیماری کرونا هستند.

وی تصریح کرد: برخی از افراد مبتلا به کرونا ممکن است در روزهای ابتدایی ابتلا با معضل اسهال یا حالت تهوع درگیر باشند.

 

بیمار مبتلا به کرونا چه داروهایی مصرف کند؟

دبیر انجمن متخصصین عفونی افزود: بیمار مبتلا به کرونا در روزهای ابتدایی بیماری باید داروهای مُسکن و ضد حساسیت و ضد التهاب مصرف کند.

وی ادامه داد: اگر تب و سرفه‌های خشک پس از سه روز استمرار پیدا کردند، بیمار باید دو مرتبه به پزشک مراجعه کند.

 

سالمندان مبتلا به کرونا زیاد نخوابند

آمیتیس رمضانی با اشاره به این که  سالمندان  سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند، اظهار داشت: ممکن است برخی از افراد سالمند بدون درگیری با علائم و عوارض متعدد فقط با یک عارضه به بیماری کرونا مبتلا شده باشند.

وی افزود:  خواب  زیاد در قشر سالمند از جمله نشانه‌های ابتلا به بیماری کرونا است.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به ضرورت مصرف ۸ لیوان  آب  در طول روز، توضیح داد: در دوران پاندمی کرونا مصرف حداقل ۸ لیوان آب در روز – علاوه بر مایعات غیر آب – برای عموم مردم ضروری است.

وی ادامه داد: مصرف ویتامین‌های c و d و زینک به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied