شمانیوز

فروش مواد تقلبی به عنوان داروی بهبود دهنده کرونا در بین مردم پخش شد که عاملان این اتفاق دستگیر شدند.

کرونا در جهان شیوع پیدا کرده است و روزبه روز راه حل این مشکل جهانی سخت تر می شود.گفتنی است که تا به امروز به طور قطع راه حلی برای نابودی ویروس کرونا کشف نشده است . عده ای سودجو در همه جای جهان به کلاهبرداری می پردازند و موادی را به عنوان داروی بهبود دهنده کرونا به مردم می فروشند.

 

با استناد به بیانیه دادستان‌های فدرال آمریکا آمریکا هر چهار متهم است که ساکن شهر برند ایالت فلوریدا هستند متهم اند که بیش از یک میلیون دلار یعنی (۷۱۹ هزار و ۷۷۵ پوند)  از فروش محلول با اصطلاح جادویی"ام ام اس" خود را به عنوان داروی درمان کرونا به فروش رساندند.

 

ماجرای داروی تقلبی نابودی کرونا

دفتر دادستانی آمریکا در منطقه جنوبی فلوریدا در کیفرخواست گفت که مارک کرون ۶۳ ساله جاناتان گرون ۳۴ ساله جردن گرون ۲۶ ساله و جوزف گرنون ۳۲ ساله با کلاهبرداری از طریق یک کلیسای غیر مذهبی در جنوب فلوریدا داروی معجزه آسای خود را فروختند این دارو محلول کلرید سدیم در آب است که اگر از راه دهان مصرف شود تبدیل به اکسید کلر می شود پاک کننده نیرومندی که در تصفیه آب صنعتی یا سفید کردن منسوجات کاغذ و خمیر کاغذ به کار می رود.

 

تبلیغات عجیب 4 کلاهبردار

بر اساس کیفرخواست متهمان در تبلیغات خود این محلول را درمانی برای کوید سرطان آلزایمر دیابت اوتیسم مالاریا هپاتیت پارکینسون سوزاک hiv و دیگر آرزوهای بخیم پزشکی است در صورت محکومیت هر چهار نفر ممکن است به جرم بازاریابی و سرپیچی از حکم دادگاه و هم صحبت محکوم شوند گفتنی است که سال گذشته و پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصرف مایعات وایتکس را به عنوان درمانی برای کمیته پیشنهاد کرد و مورد انتقاد گسترده کارشناسان پزشکی قرار گرفت به آمریکایی ها هشدار داد که این ماده را مصرف نکنند

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied