شمانیوز
شما نیوز

اینبار مسئولین شهرداری تهران حق واکسن پاکبانان را تزریق کردند!

مسئولین منطقه 6 تهران به جای پاکبانان واکسن تزریق کردند. بیش از ۷۰ کارمند و کارگر زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران سهمیه واکسن پاکبان‌ها راتزریق کرده‌اند.

ویروس کرونا بر مردم سرتاسر دنیا تاثیر گذاشته است و ما با جدیت در تلاش هستیم تا از بیماران و خانواده ها و اعضای کادر درمان با استفاده از واکسن کرونا و رعایت پرتکل های بهداشتی از این ویروس دوری کنیم.کشورهای مختلف در تلاش هستند تا با کشف واکسن کرونا این بیماری را نابود کنند و در این بین عده ای از این موقعیت سواستفاده می کنند و به بهانه واکسن کرونا از مردم برای خواسته های مادی خود استفاده می کنند.

 

به گزارش شمانیوز:پیروز حناچی شهردار تهران در واکنش به این موضوع با تاکید بر اینکه با خاطیان برخورد می شود در توییتر نوشت از رسانه‌ها بابت حساسیت ها ممنونم داده های تزریق واکسن در شهرداری تهران بررسی خواهد شد و در صورت مشاهده تخلف افراد خاطی احتمالی علاوه بر خورد به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد شد دستور دادم اسامی دریافت کنندگان در سایت شفافیت بارگذاری شود.

پدیده واکسن خواری یا استفاده از واکسن گروه های اولویت دار از شهرداری آبادان شروع شد فروردین امسال بود که موضوع سوء استفاده از سهمیه واکسن‌کرونا پاکبانان شهرداری آبادان از سوی برخی مدیران این شهرداری با واکنش گسترده مردم مواجه شد.

 

عاقبت واکسن های پاکبانان چه شد

 این اقدام علاوه بر واکنش مردم با درخواست پیگیری قضایی برای خاطیان همراه سبب شد تا وزارت بهداشت برخورد قانونی با خاطیان این تخلف را خواستار شود سعید نمکی در نامه‌ای به رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان دستور عزل معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی در اسرع وقت را صادر کرد هنوز ماجرای واکسن خاری در آبادان داغ بود که خبرهایی هم از گلستان منتشر شد و در علی آباد کتول هم به جای واکسیناسیون پاکبانان شهرداری تعدادی از کارمندان و پیمانکاران شهرداری به همراه اعضای خانواده آنها واکسن کرونا دریافت کرده بودند البته در ادامه نیز خبرهایی از تکرار وقوع این تخلف توسط برخی مدیران شهری و مسئولان بهداشتی در اردکان اهواز و اصفهان منتشر شد.

 

مدیران دریافت واکسن ها را انکار کردند

 پس از این ماجرا در روزهای اخیر اهالی رسانه به سراغ مدیران شهری تهران رفتند اما مدیران شهرداری تهران این موضوع را رد کردند از جمله حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم که در این باره گفت تاکنون حتی یک مورد انجام واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران و اعضای شورای شهر به ما گزارش نشده است اما هنوز چند روزی از مصاحبه مدیر عامل شرکت شهر سالم نگذشته بود که خبری مبنی بر واکسن خواری در شهرداری تهران منتشر شد برخی اعلام کردند تعدادی از کارمندان زن و مرد شهرداری یکی از منطقه های تهران به عنوان پاکبان معرفی شده و در لیست دریافت واکسن قرار گرفتند.

 در این میان یکی از مسئولان شهرداری تهران نیز درباره موضوع اختصاص سهمیه واکسن به مدیران و کارکنان غیر اولویت داد که شهرداری به فارس گفت زمانی که سهمیه برای تزریق واکسن کرونا برای تعطیل کنندگان بهشت‌زهرا اختصاص داده شد برخی از کارکنان و تعطیل کنندگان طبق معمول خودشان از طریق واکسن امتناع کردند و به جای این افراد بختیاری برخی دیگر واکسینه شدند.

توئیت+حناچی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied