شمانیوز

آیا میدانید چه حجمی از اطلاعات در شبکه های اجتماعی مبادله می شود؟

امروزه تقریباً همه چیز با رسانه های اجتماعی سر و کار دارد. اگر شما در رسانه های اجتماعی، جوامع محتوایی میکروبلاگ ها ویکی ها و پیام رسان های فوری حضور نداشته باشید دیگر بخشی از فضای مجازی نخواهید بود استفاده از رسانه های اجتماعی از ابزارهای ارتباطی یک فعالیت ساده نیست بلکه نیازمند وجوهی فکری است رسانه های اجتماعی این امکان را می دهند تا با صرف هزینه‌های محدود و اندک در زمان مناسب و به صورت بی واسطه و مستقیم با کاربران نهایی در تماس باشند.

 

 

رسانه‌های اجتماعی خودشان را به زندگی اجتماعی تحمیل کرده‌اند و سبک زندگی افراد را تغییر داده‌اند. روزانه بیش از 294 میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود، روزنامه دو میلیون پست وبلاگ نوشته می‌شود، جمعیت حاضر در یکی از شبکه‌های دوست‌یابی معادل سومین کشور بزرگ دنیاست، هر ثانیه دو کاربر جدید وارد یکی از شبکه‌های تخصصی می‌شود، هر روز بیش از دو میلیارد لایک فقط در یکی از شبکه‌ها زده می‌شود روزانه بیش  از 340 میلیون پیام کوتاه فقط در توئیتر منتشر می‌شود. 

حدود یک‌سوم مردم دنیا، برندها را از طریق رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند. کاربران یکی از شبکه‌های دوست‌یابی هرروز معادل 20هزار سال در آن شبکه وقت صرف می‌کنند. این آمارها به ما می‌گویند باید بیشتر فکر کنیم و بهتر تصمیم  بگیریم. انتخاب با ماست جابجایی اخبار گاهاً نه‌چندان معتبر یا سهیم بودن در بخش اقتصادی و فرهنگی؟ رسانه‌های اجتماعی یک ابزار هستند. این ما هستیم که به آن‌ها معنی می‌دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied