شمانیوز
شما نیوز

اولین فیلم از سیل سنگین در ایران + ویدئو

فرماندار گناباد از وقوع سیلی عظیمی در این شهر خبر داد.

به گزارش شمانیوز: سیل در حقیقت افزایش ارتفاع آب رودخانه و مسیر و بیرون زدن آب از آن به شکل بخشی از دشت های حاشیه رودخانه می باشد.سیل می تواند با غرقاب نمودن منطقه باعث وارد آمدن خسارت بر ساختمان و تاسیسات عمومی شده و تلفات انسانی و دامی به همراه داشته باشد در مواردی سیل می تواند ناشی از افزایش سطح آب دریاچه و یا دریا باشد که در این موارد جریان بادهای شدید تاثیر زیاد خواهد داشت.سیل سالانه تلفات جانی و مالی بسیاری را میگیرد.

 

حامد قربانی فرماندار گناباد اظهار کرد: بارندگی ۴۸ ساعت گذشته در گناباد ۲۵ میلی متر بود که این میزان بارندگی و وقوع  سیل  منجر به شکسته شدن بند‌های خاکی در بالا دست گناباد شد و خساراتی در این شهر به وجود آورد.

 

 

خسارت های سیل

این سیل عظیم باعث شد مسیر رودخانه‌ها بسته شود و کار را برای عوامل کمک رسانی راحت شد.

فرماندار گناباد ادامه داد: به دلیل شکسته شدن چند بند خاکی سیلاب وارد یک دامداری سبک شد و ۳۲۰ راس دام را تلف کرد و بر اثر این سیل راه ارتباطی سه روستا نیز آسیب دیده است

این سیل بیشترین آسیب را به دام ها و دامداران زد .او تصریح کرد: دو قنات دلویی و سموئی این شهرستان نیز دچار خسارت‌های جدی شده اند و هم اکنون تیم‌های جهاد کشاورزی در حال تعیین میزان خسارت به کشاورزان و دامداران می‌باشند.

 

صحبت های فرماندار گناباد:

فرماندار گناباد تاکید کرد: براثر سیل امروز در گناباد چندین مورد آبگرفتی منازل اعلام شده که رفع گردید و ۴ مورد گرفتار در سیل داشتیم و یک نفر هم مفقود شده بود که خوشبختانه فرد مسنی که در روستای بهاباد مفقود شده بود با کمک تیم‌های تجسس جمعیت هلال احمر پیدا شده است.

همچنین کوره های آجرپزی نیز تخریب شدند 

او افزود: یکی از مشکلاتی که الان شهر گناباد را تهدید می‌کند بند سار‌هایی است که متاسفانه بدون اینکه ترمیم شوند پر آب شده و بعضا شکسته می‌شوند و رسیدن آب این بند سار‌ها به منطقه شهری می‌طلبد ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و بخشداران تابعه و... این موضوع را در جهت استحکام بند سار‌ها در اولویت کاری خود داشته باشند.

 

همراهی ستاد مدیریتی بحران

فرماندار گناباد ادامه داد: به دلیل شرایط خاص جغرافیایی منطقه باید اعضای ستاد مدیریت بحران به صورت ۱۰۰ درصدی تا موقع خارج شدن سامانه بارشی از شهرستان آماده باشند تا در اسرع وقت این مخاطرات را کاهش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied