شمانیوز
شما نیوز

شیوع کرونای هندی در بوشهر جدی شد + جزئیات

با تایید و اعلام وزارت بهداشت نمونه آزمایش کرونای پیشرفته سه نفر از بیست و یک تبعه خارجی که در بوشهر در قرنطینه قرار دارند مثبت اعلام شد.

کرونای هندی در هند با روندی صعودی درحال شیوع است و به بروز فاجعه منجر شده است و موج شیوع کرونای هندی در هند به حدی زیاد بود که این کشور با مشکل کمبود تخت بیمارستانی دارو و کپسول‌های اکسیژن مواجه شده است و کرونای هندی بانام «B.۱.۶۱۷» معروف شده است و کرونای هندی در ۱۷ کشور از جمله آلمان بلژیک انگلیس سنگاپور آمریکا و غیر ثبت شده و موجب بروز نگرانی های گسترده ای در سطح جهان گسترش یافته است.

 

دکتر سعید کشمیری گفت: با تایید و اعلام وزارت بهداشت نمونه آزمایش کرونای پیشرفته سه نفر از بیست و یک تبعه خارجی که در بوشهر در قرنطینه قرار دارند مثبت اعلام شد.

 

مثبت شدن تست کرونای هندی در بوشهر

سعید کشمیری با اعلام مثبت بودن کرونای هندی ۳ نفر از ۲۱ طبقه خارجی که در بوشهر در قرنطینه قرار دارند گفت به منظور اطمینان خاطر از روند سلامتی دیگر افراد که در محل اسکان خود در شرایط قرنطینه قرار دارند و همچنین برای کنترل بیماری شرایط قرنطینه برای این افراد تشدید شد.و افزود خوشبختانه با اقدام به موقع همکاران در کشف و رهگیری این افراد از همان ابتدا در محل اسکان خود در شرایط قرنطینه قرار گرفتند.

 

ورود مسافران به بوشهر

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر ادامه داد هرچند پیش از اطلاع ۹ نفر از این افراد به کرونای معمولی مثبت اعلام شد اما با تصمیم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همه ۲۱ نفر نفر تبعی خارجی تا کسب بهبودی کامل در شرایط تشدید قرنطینه قرار گرفتند کشمیری خاطرنشان کرد آخرین وضعیت قرنطینه نتایج آزمایش و شرایط مراقبت و نگهداری از این اعتبار نیز در تماسی تلفنی به اطلاع وزیر محترم بهداشت رسانده شد.

 گفتنی است دو هفته پیش ۱۹ طبعه هندی و ۹ تبعه پاکستانی از استان‌های همجوار وارد استان بوشهر شده بودند که با حساسیت و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ابتلاء ۹ نفر از آنان که به کرونای معمولی تایید شد و بلافاصله در محل اسکان خود در شرایط قرنطینه قرار گرفتند

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied