شمانیوز
شما نیوز

تصویب مرخصی ۹ ماهه برای مادران باردار / تامین اجتماعی هزینه ها را تقبل می کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش مدت زمان دریافت هزینه ‎بارداری از ۶ به ۹ ماه و تامین منابع آن به تصویب دولت رسید.

تأمین اجتماعی  یک سیستم همگانی از بیمه‌های اجباری است. بیمه تامین اجتماعی از بیمه‌های بازنشستگی، بیمه‌های دولتی درمانی، بیمه‌های بیکاری و بیمه حوادث و تصادف‌ها تشکیل می‌شود.دولتها تأمین اجتماعی را به این دلیل فراهم می‌کنند که بازارها در بیمه کردن بسیاری از ریسک‌های مهمِ پیشِ روی افراد، شکست خورده‌اند. بازارهای بیمه تامین اجتماعی خصوصی با مشکلات کژگزینی، کژمنشی، هزینه‌های معاملاتی بالا و تأمین در برابر ریسک‌های اجتماعی روبرو هستند.

 

محمد شریعتمداری در توییترش نوشت: به لطف خدا امروز پیشنهاد افزایش حق  مسکن کارگران  عزیز به تصویب هیئت وزیران رسید.

وی افزود: همچنین مشکل چند ده هزار بانوان محترم بیمه شده تامین اجتماعی در زمینه افزایش مدت زمان دریافت هزینه ‎بارداری از شش به ۹ماه و تامین منابع آن به تصویب دولت رسید. ‎

در ماده ۵۹ قانون  تامین اجتماعی  به پرداخت کمک هزینه زایمان یا غرامت ایام بارداری اشاره شده است. بر مبنای قانون اگر بیمه شده خانومی دارای یک سال سابقه پرداخت  حق بیمه  باشد می‌تواند از این حق استفاده کند و برای شش ماه و هرماه دو سوم حقوقش را از تامین اجتماعی دریافت کند که بر اساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش این مدت به ۹ ماه به تصویب هیات وزیران رسیده است.

پیش از این نیز مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در دی ماه سال ۹۸ از پیگیری تعیین تکلیف  مرخصی زایمان  خبر داده و گفته بود که پیشنهادی برای اعمال افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه ارائه داده‌ایم و توافق اولیه نیز در این مورد صورت گرفته است تا هزینه مربوط به اجرای این قانون به عنوان مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت لحاظ شود.

به گفته وی ۳۵ درصد از شکایات طرح شده در  دیوان عدالت اداری  مربوط به این موضوع است که با اجرایی شدن این تصمیم امیدواریم شاهد افزایش رضایتمندی بانوان مشمول این قانون و کاهش شکایات از سازمان باشیم.

 

شرایط دریافت کمک هزینه بارداری برای زنان باردار:

- ظرف یک سال پیش از  زایمان  ،  حق بیمه ۶۰ روز  کار را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده باشند.

- در مدت استراحت مشغول کار نبوده مزد یا حقوق دریافت نکرده باشند.

- در تاریخ اعلام بیماری، مشغول به کار بوده و یا در مرخصی استحقاقی باشند.

- در دوره استرحت مزدی برای وی مطرح باشد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied