شمانیوز
شما نیوز

استفاده از کولرگازی در تهران ممنوع شد!

مدیرعامل توانیر در روزای گرم سال از مردم برای مصرف کمتر برق کمک خواست.

به گزارش شمانیوز: محمدحسن متولد زاده مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه نیز می‌تواند در کاهش مصرف برق و جلوگیری از بروز خاموشی موثر باشد. اگر هر مشترک تنها یک لامپ اضافی را خاموش کند مصرف برق کشور به اندازه یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: حساسیت همه افراد نسبت به مدیریت مصرف برق می‌تواند باعث حفظ محیط زیست شود چرا که هر یک کیلو وات ساعت مصرف برق باعث انتشار یک کیلوگرم گاز co۲ درج می‌شود.

مدیر عامل توانیر تصریح کرد هر کولر گازی به اندازه ۲۰ دستگاه تنفس مصنوعی برق مصرف می‌کند و استخراج هر یک عدد بیت کوین باعث انتشار ۳۰۰ هزار تومان گاز کربن در فضا می شود. متولی زاده با اشاره به کاهش مشترکان پرمصرف با اجرای طرح برق امید گفت: برق امید باعث شده تا ۷ و نیم میلیون مشترک از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق بهره مند شوند این در حالی است که دو و نیم درصد مشترکان کشور ۷۵۰ هزار مشترک بود که پر مصرف هستند و اندازه ۲۰ برابر مجموع مشترکان کم مصرف برق مصرف می کنند.

وی ادامه داد برای تمام دستگاه‌های اداری وزارت نیرو و صنعت آب و برق در مناطق معتدل مانند تهران استفاده از کولر گازی ممنوع و در مناطق گرم دما ما باید روی ۲۶ درجه باشد برای سازمان‌های دولتی تاکید شده است که مصرف برق خود را ۵۰ درصد کاهش دهند متولی زاده خاطرنشان کرد برق سازمان‌هایی که پرمصرف باشند و مواردی را که ابلاغ شده است رعایت نکنند قطع خواهد شد و با آنها برخورد می شود وی در پاسخ به اینکه آیا انسان خاموشی در پیش خواهیم داشت گفت همه همکاران ما برای حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی تمام توان خود را به کار بستند و حتی در این راه هفته گذشته شش تن از پرسنل صنعت برق جان خود را از دست دادند با این حال ما برای حفظ شرایط موجود نیازمند یاری همه مردم هستیم و اگر مصرف برق مدیریت شود دچار قطعی برق نخواهیم شد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied