شمانیوز
شما نیوز

خواهر برادر بابک خرمدین تصمیم گیرنده نهایی "قصاص" والدینشان هستند!

بعد از پیدا شدن جسد مثله شده بابک خرمدین در سطل زباله و روشن شدن قتل او به دست مادر و پدرش تصمیم نهایی این پرونده را خواهر و برادر بابک خرمدین می گیرند.

بابک خرمدین در سال ۱۳۵۳ در تهران متولد شد بابک‌خرمدین عضو خانه سینما به عنوان کارگردان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۸۸ است فیلم سوگنامه برای یاشار یک اثر مستند داستانی به شمار می‌رود که در گروه هنر و تجربه اکران توسط بابک خرمدین اکران شد بابک خرمدین کارگردان در سال ۱۳۷۹ در دوره فیلمسازی یکساله انجمن سینمای جوانان دفتر تهران شرکت کرد.

 

قتل " بابک خرمدین"  به دست مادر و پدرش:

پدر و مادر باهم آبگوشت مرغ درست می کنم آبگوشتی با طعم قرص های بیهوش کننده پسر می‌خورد بیهوش می‌شود طبق ادعای پدر پسر که میخواهد با چاقو به جان پسرش بیفتد پس را می کشد سپس برجست جنایت را مرتکب می شود و پیکر بی جان پسر را تکه‌تکه می‌کنند جسد مثله شده پسرش را با همدستی همسرش در هشت کیسه می‌کنند و با همکاری هم در چمدانی چیزی از خانه خارج می کنند و در اولین سطل زباله محله که در منطقه فاز ۳ شهرک اکباتان است رها می‌کنند رفتگر محله نیمه شب با چمدان مشکوک مواجه می‌شود جسد تکه تکه شده کشف می‌شود پلیس و مقامات قضایی در محل حاضر می‌شوند و با تحقیقات تخصصی کارآگاهان تشخیص هویت و اداره دهم آگاهی تهران هویت مقتول که بابک خرمدین شناسایی می‌شود بابک خرمدین کارگردان و هنرمند عرصه سینما قربانی نقشه جنایت خانوادگی شد محل زندگی او شناسایی می‌شود دوربین‌های برج محل زندگی آنها در فاز یک شهرک اکباتان نشانگر این بود که مادر و پدرش چمدان حاوی جسد او را از خانه خارج کردند و در فاز ۳ اکباتان رها کردند پدر و مادر بابک خرمدین با دستور بازپرس بازپرس پرونده بازداشت می‌شوند و هر دو به قتل فرزند اعتراف می کنند.

 

حکم پدر و مادر "بابک خرمدین" در پرونده قتل پسرشان

فخرالدین جعفرزاده در خصوص حکم پدر و مادر  بابک خرمدین  که به قتل پسرشان اعتراف کرده اند چنین به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: پدر و مادر اگر در قتل فرزندشان به شکل مشارکتی دخالت داشته باشند ، ولی بودنشان باطل می شود. قتل از مبانی ارث است. اولیادم مقتول ، طبق ماده 351 قانون مجازات اسلامی ، ولی دم همان ورثه مقتول می شوند. ورثه اولیای دم هستند، در این پرونده چون اولیای دم خودشان درقتل نقش دارند ، سمت اولیای دم بودنشان ضایع می شود و کنار می رود. مقتول فرزند و همسرندارد پس اولیای دم درجه یک ندارد. پدر قاتل مشمول قانون 612 قصاص نمی شود و 3 تا 10 سال حبس دارد ، مادر اگر معاون باشد مشمول ماده 127 قانون مجازات اسلامی می شود و بیش از 15 سال حبس خواهد داشت.

جعفرزاده در خصوص اینکه در این پرونده با اینکه مادر معاونت در ارتکاب قتل دارد ولی بیشتر از قاتل حکم مجازات برایش تعیین می شود چنین گفت: بله مادر حکم بیشتری خواهد داشت.

وی تاکید داشت:  ماده 612 تعزیرات مصوب 1375 است، و قانون 127 مصوب سال 1392 است . قانون 612 در حال اصلاح شدن است و مجازات مباشر قتل به 20 سال حبس تغییر می یابد ولی هنوز تصویب نشده است و در مجلس مطرح است واشکالات فعلا به این قانون وارد است . بر این اساس، با قوانین مصوب ، اکنون حکم معاونت در قتل بیشتر از مباشرت در قتل در چنین پرونده هایی است.

فخرالدین جعفرزاده در ادامه در خصوص اینکه در این پرونده ورثه مقتول چه کسانی هستند با اشاره به اینکه  بابک خرمدین  یک برادر و دو خواهر دارد بیان داشت: با ارتکاب قتل توسط اولیای دم درجه یک ، ورثه مقتول ، اولیای دم درجه دو که خواهر و برادرهایش هستند می شوند. اولیای دم درجه دو در این پرونده با توجه به قوانین مجازاتی موجود، نمی توانند خواستار قصاص پدر شوند. می توانند اگر مادر قاتل باشد تقاضای قصاص مادر را داشته باشند ولی اگر مادر معاونت در قتل داشته باشد که طبق قانون مجازات می شود واشد مجازات معاونت نیز مشخص است و طبق بند الف ماده 127 مجازات می شود که بیش از 15 سال حبس است.

فخرالدین جعفرزاده در پایان تاکید داشت: این پرونده در مراحل اولیه تحقیق است و صرف اعتراف متهمان نمی توان صحبت کرد و باید دقیق مشخص شود که والدین قاتل پسرشان هستند یا به جای دیگری اعتراف کرده اند. به فرض اگر حقیقت ماجرا همین اعترافات این مادر و پدر باشد ، پدر قصاص نمی شود، مادر اگر معاون در ارتکاب قتل باشد بیش از 15 سال حبس در انتظار خواهد بود.

 

اولیای دم درجه دو بابک خرمدین چه کسانی هستند؟

اولیای دم درجه دو بابک خرمدین در حال حاضر دو خواهر یک برادر هستند دو خواهر به نام‌های آزیتا و آرزو و یک برادر به نام افشین آخرین اطلاعاتی که دوستان آزیتا از او دارند به دو سال پیش برمی‌گردد آزیتا با خانواده اش زندگی می کرد ولی دوستانش می گویند یک مدت کوتاه از او خبر نداشتیم و وقتی بعد از این مدت کوتاهی یک روز مادرش را در شهرک اکباتان دیدیم و سراغ او را گرفتیم با گریه گفت که آزیتا از ایران رفته و هیچ تماسی با آنها ندارد طبق گفته دوستان نزدیک آرزو بود دچار بیماری ام اس بود و سفر او به یک کشور خارجی در این کشور در این شرایط و حتما باید دلایل خاصی داشته باشد آزیتا خواهر دیگر بابک خرمدین ساکر همان شهرک اکباتان است و با همسر و دخترش زندگی می کند افشین برادر بابک خرمدین در یک شرکت هواپیمایی کار می کند این سه خواهر و برادر اولیای دم درجه دو مقتول این پرونده هستند که باید در برابر این جنایت چه تصمیمی در مقابل مادر و پدر خود می‌گیرند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied