شمانیوز
شما نیوز

کمیته امداد از خانواده های چند فرزندی حمایت می کند

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ارائه خدمات حمایتی به ۸۶ خانواده دارای فرزند چند قلو (سه نوزاد و بیشتر) تهرانی خبر داد.

کمیته امداد از جمله اولین نهادهایی است که پس از گذشت مدت کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی در ۱۴ اسفند ۵۷ توسط رهبر انقلاب اسلام حضرت خمینی تاسیس شد. کمیته امداد با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت امور محرومان و نیازمندان را ساماندهی می کند.آغاز و استمرار فعالیت کمیته امداد امام خمینی با تمرکز بر امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده های نیازمند با رعایت کرامت انسانی و عزت نفس آنان حمایت هدفمند از ایشان و ترویج فرهنگ کار میان افراد و خانواده های تحت پوشش تلاش برای پیشگیری از تولید نظام یافته فقر در کشور کمک به بهبود فضای کسب و کار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند ارائه خدمات اجتماعی و هدایت حمایتی در جهت توانمندسازی نیازمندان شامل توسعه پوشش اجتماعی فراگیر نمودن بیمه درمان و ارتقای کمی و کیفی خدمات حمایتی پایه احمد بسکن آموزش و معیشت نیازمندان ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و نیکوکاری و نشر سنت های حسنه اسلامی و در نهایت تلاش مستمر برای مردم شدن فعالیت‌های مربوط به انجام حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان صورت گرفته است

 

 سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه یکی از خدمات کمیته امداد استان تهران در حوزه حمایت‌های اجتماعی کمک به تأمین هزینه‌های مورد نیاز خانواده‌های پرنوزاد (سه نوزاد و بیشتر) نیازمند است، گفت: در قالب این خدمت بخشی از هزینه‌های این گروه از جامعه هدف به صورت کمک‌های بلاعوض و معوض ارائه می‌شود.

وی افزود: خانواده‌های پر نوزاد (سه نوزاد و بیشتر) پس از بررسی نیازمندی از خدمات این نهاد، بهره مند می‌شوند.

پرپنچی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹، ۸۶ خانواده پرنوزاد تهرانی از خدمات این نهاد در بخش‌های مختلف بهره‌مند شدند، افزود: بر اساس آمار‌های موجود بیش از هفت میلیارد تومان به منظور کمک به تأمین هزینه‌های معیشت در قالب تأمین شیر و پوشک مورد نیاز خانواده‌های پرنوزاد در سال ۱۳۹۹ پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده به خانواده‌های پرنوزاد در قالب کمک معیشت، وام قرض الحسنه ضروری و ... بوده است، بیان کرد: در کنار ارائه خدمات مستمر، فراهم کردن شرایط توانمندسازی این گروه از جامعه هدف از برنامه‌های این نهاد است که در همین زمینه ۵۲ خانواده از کمک هزینه بلاعوض و معوض خرید مسکن و هفت خانواده از وام ضروری قرض الحسنه در سال گذشته بهره‌مند شده اند.

وی، یادآور شد: همچنین ماهیانه مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید شیر خشک و پوشک تا پایان ۲۴ ماهگی کودکان به‌حساب هر خانوار واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه حمایت از خانواده‌های پرنوزاد به منظور کمک به تأمین معیشت و اقتصاد این گروه از جامعه هدف از برنامه‌های این نهاد در سال ۱۴۰۰ است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم تخصیص و تأمین منابع مورد نیاز برای خدمت رسانی به خانواده‌های پرنوزاد از محل منابع و اعتبارات داخلی و هم افزایی آن با کمک‌های مردمی، خدمات اثربخشی به این گروه از جامعه هدف در بخش‌های مورد نیاز این خانواده‌ها به ویژه تغذیه، بهداشت و اشتغال ارائه شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied