شمانیوز
شما نیوز

آذری جهرمی از صحت و سقم قطعی اینترنت در انتخابات 1400 پرده برداشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص فیلترینگ شدن اینستاگرام توضیحاتی را مطرح کرد.

 آذری جهرمی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ در شهر جهرم میباشد.آذری جهرمی که به عنوان وزیر ارتباطات محسوب می‌شود یکی از جنجالی‌ترین وزیران دولت حسن روحانی به حساب می آید آذری جهرمی با شروع وزارت خود سعی داشت تغییرات زیادی در حوزه فناوری ایجاد کند ولی گاهی آنطور که باید نتوانست در حوزه خود موفق باشد آذری جهرمی و فعالیت شغلی خود را از سال ۱۳۸۴ به عنوان کارشناس فنی وزارت اطلاعات آغاز کرد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این که آیا اخبار منتشر شده درباره فیلترینگ اینستاگرام تا قبل از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ درست است؟ گفت :که اخبار و شایعات منتشر شده در این خصوص صحت ندارد و کذب است.

محمدجواد آذری جهرمی روز شنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح‌های ارتباطات و فناوری روستایی استان همدان افزود در شرایط کنونی برنامه ای برای فیلتر کردن اینستاگرام وجود ندارد همچنین در رابطه با تعیین تکلیف "کلاب هوس" نیز اظهار داشت روال کار با این شبکه اجتماعی نیز بدون هیچ تغییری را همچون گذشته است.

آذری‌جهرمی تصریح کرد :با تلاش متخصصان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور با پوشش ۱۰۰ درصدی به شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات متصل می شوند. وی عنوان کرد همدان به عنوان نخستین استان کشور همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار خود را به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل کرده است وزیر اطلاعات و ارتباطات خاطرنشان کرد مهمترین دغدغه ما استان سیستان و بلوچستان است که ۳۷۰۰ روستا دارد و تاکنون نزدیک به ۲۵۰۰ روستای آن به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند.

وی افزود برنامه جبرانی ۴۵ روزه گذاشتیم تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این روستا نیز زیر پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه ملی قرار گیرند تا اتصال همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات را جشن بگیریم آذری جهرمی وی با اشاره به اینکه اقدامات اثرگذاری از سوی دولت برای مردم انجام شده که تا آخرین روز کاری این دولت دولت روند خدمات رسانی با قوت ادامه دارد افزود در ایام کرونا نیز مردم به ارتباطات شبکه ملی اطلاعات زیاد و به طور تقریبی همه بار های اجرایی کشور بر روی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت. وی ادامه داد در این دوران آموزش ۱۳ میلیون دانش آموز ارتباط آنها با یک میلیون معلم و همچنین ۴ میلیون دانشجو با ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه و نزدیک سر هزار طلبه از طریق حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اینترنت به کمک کسب و کار و شبکه سلامت آمد تصریح کرد امروز هم انتخابات به فضای مجازی می آید و فضای مجازی نقش پررنگی در پرشور کردن انتخابات دارد در در سفر یکروزه محمدجواد آذری جهرمی به همدان با بهره‌برداری از ۱۶۴ طرح مخابراتی با اعتباری افزون بر ۱۶۲ میلیارد تومان ۹۹ و دو درصد از جمعیت روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

همچنین در این سفر ۳۴ سایت مخابراتی با اعتبار ۳۴ میلیون میلیارد تومان در شهرستان ملایر به بهره‌برداری رسید که ۴۷ روستای این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و ۲۳ روستا از این تعداد در بخش زنده است

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied