شمانیوز
شما نیوز

قیمت مرغ به ثبات رسیده است

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در چند هفته گذشته بازار مرغ با ثبات و عرضه بیشتر از تقاضا بوده است، عمده مرغ فروش‌ها اکنون تا ۱۱ شب مرغ رهتابی عرضه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری مثلث آنلاین: حسین ایراندوست درباره وضعیت تولید و قیمت مرغ در استان اصفهان اظهار کرد: بیش از ۶۵۰ تن مرغ زنده در یکی از شب‌های هفته گذشته کشتار انجام شد به طوری که بسیاری از مرغ فروشی‌ها مرغ‌های خریداری شده را به کشتارگاه‌ها مرجوع کردند.

وی اضافه کرد: بنابراین مجوز منجمد کردن بخشی از مرغ تولیدی صادر شد تا برای زمان‌هایی که ممکن است با کمبود عرضه مواجه شویم به کار گرفته شود، همچنین بخشی از مرغ مازاد تولیدی استان اصفهان به استان چهارمحال و بختیاری فرستاده شد.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در چند هفته گذشته قیمت مرغ با ثبات و عرضه بیشتر از تقاضا بوده است، عمده مرغ فروش‌ها اکنون تا ۱۱ شب مرغ رهتابی عرضه می‌کنند.

قیمت تخم مرغ اکنون برای تولید کننده به صرفه است

ایراندوست همچنین در رابطه با قیمت تخم مرغ گفت: در چند روز اخیر قیمت تخم مرغ افزایش یافته البته قیمت جدید هنوز به طور رسمی قیمت‌های جدیدی از طرف وزارتخانه اعلام نشده است، اما با قیمت‌های جدید تولید کنندگان دیگر ضرر نخواهند دید و زیان آنها جبران خواهد شد.

وی در ادامه در رابطه با آخرین وضعیت مصوبه صادرات دام سبک گفت: هنوز دستورالعمل اجرایی این طرح رسماً به ما ابلاغ نشده اما این موضع که در صورت وجود شرایط، امکان صادرات فراهم شود، یکی از سیاست‌های وزارتخانه است.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه معاون امور دام وزارتخانه هفته گذشته منصوب شد و باید دید برنامه جدید ایشان چیست، اضافه کرد: اصفهان نیز یکی از استان‌هایی است که با توجه به محدودیت نهاده‌ها، کاهش تقاضا گوشت قرمز در بازار و ضعف نقدینگی دامدار، خواستار فراهم سازی شرایط لازم برای صادرات بخش محدودی از دام سبک شده تا کمکی به دامداران شده و فشار نهاده‌ها نیز کمتر شود.

بر اساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت مرغ برای هر کیلوگرم آماده طبخ ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان است که البته در برخی مناطق قیمت مرغ به ۳۷ هزارتومان هم می‌رسد.

پیش‌تر یعنی در مردادماه و ابتدای شهریور ماه سال‌جاری قیمت مرغ برای مصرف کنندگان به ۴۰ هزار تومان و در برخی مناطق به ۴۵ هزار تومان هم رسید اما قیمت این کالای پروتئینی پرمصرف از اواخر شهریور سیر نزولی به خود گرفت و ۵۰۰۰تا ۱۰ هزار تومان کاهش یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied