`
شمانیوز
شما نیوز

ازدواج کنید تا مسکن بگیرید | مسکن مجردها در گرو ازدواج + جزئیات

محمودزاده گفت: آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن طی ۴ تا ۵ مرحله در طول دوره ساخت پرداخت خواهد شد.

ازدواج کنید تا مسکن بگیرید | مسکن مجردها در گرو ازدواج + جزئیات

به گزارش پایگاه خبری شما و اقتصاد: محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته بخش عمده ای از مبلغ قیمت تمام شده واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی توسط تسهیلات دولت تامین اعتبار می شود و مابقی آن از سوی متقاضیان طی ۴ تا ۵ مرحله در طول دوره ساخت تامین خواهد شد.

او ادامه داد: سود تسهیلات در این طرح بر اساس دهک های درآمدی تنظیم شده است. بر اساس منابعی که از صندوق ملی مسکن در اختیار این کار قرار می گیرد، دولت بخشی از سود تسهیلات بانکی را تقبل می کند که بر اساس دهک های درآمدی تنظیم شده است. مبلغ اقساط به میزان وام و دهک های درآمدی بستگی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه افراد در دهک های مختلف چگونه شناسایی می شوند گفت: دو منبع اصلی برای این کار وجود دارد. دهک اول تا سوم عموما خانوار تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند و مابقی دهک ها هم از طریق سامانه رفاه ایرانیان که اطلاعات خانوار در آن ثبت شده است، شناسایی می شوند.
 

محمودزاده در خصوص شرایط  بهره مندی مجردها از مسکن ملی توضیح داد: این طرح برای افرادی که آماده ازدواج هستند برنامه ریزی شده است و  جزئیات آن قرار است در شورای عالی مسکن بررسی و تصویب شود که به اطلاع عموم خواهد رسید.

او ادامه داد: به هر حال تحویل واحد مسکونی به مجردها در این طرح منوط به متاهل شدن آنها است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied