`
شمانیوز
شما نیوز

با گران فروشی و احتکار به شدت برخورد می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: بازار، طبق معمول با هدف ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، دایم رصد می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محسن ربانی زاده در نشست ستاد عادلانه کردن یارانه‌ها در استانداری فارس با بیان اینکه بدترین احتکار، احتکار خانگی است افزود: منابع به خوبی مدیریت شده است و این وعده را به مردم می‌دهیم که پس از اجرای طرح مردمی کردن یارانه‌ها و توزیع عادلانه آن، کمبودی در بازار نداشته باشیم. 

سخنگوی ستاد مردمی یارانه‌ها گفت: بهترین نظارت، نظارت مردمی است و نباید اجازه داد افراد سودجو از موقعیت‌ها سو استفاده کنند، زیرا این افراد دشمن اقتصاد و دشمن مردم هستند.

ربانی زاده به تصمیم جدید دولت مبنی بر پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: با این اقدام تحولی اساسی در اقتصاد ایجاد می‌شود و با اجرای آن که اخیرا رییس جمهور دستور آن را داده است، عادلانه کردن یارانه‌ها و مدیریت عمومی اقتصاد در مرحله تولید و توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تصمیم اینکه یارانه‌ها به جای اینکه به واسطه‌ها داده شود، مستقیم به خود مردم پرداخت شود، سبب حذف رانت و فساد خواهد شد و با این اقدام افرادی که دنبال سوداگری بودند کارشان تعطیل و تولید کنندگان واقعی با یارانه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود می‌توانند نقش ساماندهی اقتصادی را ایفا کنند.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ادامه داد:به دهک اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و از سوم تا هشتم ۳۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود 

ربانی زاده خاطرنشان کرد: از هفته قبل ستاد تنظیم بازار استان تشکیل شده و تمهیدات لازم و پشتیبانی‌های متعددی برای تولید کنندگان همگام با اجرای طرح‌های جدید اقتصادی کشور در نظر گرفته شده است که با مشکل نقدینگی مواجه نشوند و بتوانند زنجیره تامین، تولید و عرضه را به خوبی انجام دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه، طرح بزرگ این چنینی، ممکن است مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد گفت: با صبوری مردم و همراهی آن‌ها در کنار پیگیری مسئولان، این مشکلات بر طرف می‌شود و هم استانی‌ها نیز برای پیگیری مشکلات احتمالی در توزیع عادلانه یارانه‌ها یا در اعتراض به یارانه اختصاص یافته می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند. 

سخنگوی ستاد مردمی یارانه در استان فارس با اشاره به اینکه برایند این طرح مثبت است و از نظر اقتصاددانان، این تحول اقتصادی تحول ارزشمندی است، گفت: چنانچه لازم باشد این تصمیم با هدف برطرف کردن کاستی‌های اجتماعی بازنگری، بررسی و عارضه یابی و اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف طرح انجام می‌شود و جای نگرانی نیست.

وی به موضوع نظارت‌ها و تشدید آن نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس ساختار و نظام نظارتی دولت، دستگاه‌های متولی مانند سازمان صمت و جهاد کشاورزی وظایف نظارتی دارند و از دیروز هزینه تخلف تا ۲۵ برابر افزایش یافته است و با گران فروشان و احتکار کنندگان به صورت جدی برخورد می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها