`
شمانیوز
شما نیوز

راه اندازی فاز اول بیمارستان امام علی(ع) کازرون

فاز نخست بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوولان دانشگاه و مسوولان شهرستان کازرون، فاز نخست بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون راه اندازی شد.

نماینده مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی در این آئین سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد راه اندازی فاز نخست این مرکز آموزشی درمانی همزمان با این روز بزرگ، آغاز عرصه های پیشرفت برای مردم شهرستان باشد.

دکتر «فریدون عباسی دوانی» ادامه داد: این مرکز آموزشی توانمندی تبدیل شدن به یکی از قطب های سلامت در استان فارس را داراست.

او روحیه انقلابی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز را زمینه ساز انجام اقدامات مناسب در حوزه سلامت شهرستان کازرون دانست.

نماینده مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی را در ارائه خدمات شایسته به مردم این شهرستان، مثبت ارزیابی کرد و افزود: نام حضرت امام علی(ع) برای این مرکز آموزشی درمانی می تواند الگویی برای تکریم بیماران در این مرکز درمانی باشد.

امام جمعه شهرستان کازرون نیز با تقدیر از دست اندرکاران راه اندازی این مرکز آموزشی درمانی، این اقدام را حاصل مشارکت و پیگیری خستگی ناپذیر مسوولان دانست.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد صباحی» از برنامه ریزی برای راه اندازی یک دفتر موقوفه در این بیمارستان با هدف کمک به بیماران نیازمند خبر داد.

فرماندار کازرون نیز در این آئین با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: در این روز به مدد غیرت جوانان ایرانی، خرمشهر از دشمن بازپس گرفته شد و جا دارد از مردم، رزمندگان، نیروهای سپاه و ارتش که در این موفقیت نقش داشتند، تقدیر شود.

«محمدعلی بخرد» با بیان اینکه تقارن این مناسبت با راه اندازی فاز نخست بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون را باید به فال نیک گرفت، افزود: امیدواریم طی ماه های آینده شاهد راه اندازی دیگر بخش های این بیمارستان باشیم.

او اظهار کرد: نتیجه اقدام مشترک دو مرکز دانشگاهی برای بهره برداری از این بیمارستان، شیرینی کام مردم و توسعه خدمت رسانی در حوزه سلامت است.

دکتر «امیر قائدی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نیز دیگر سخنران این آئین بود که راه اندازی این مرکز را علاوه بر امکان توسعه خدمت رسانی به مردم شهرستان، زیرساختی مهم برای توسعه رشته های حوزه پزشکی و پیراپزشکی در این مرکز دانشگاهی برشمرد.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان کازرون نیز راه اندازی این مرکز را عرصه ای برای خدمت رسانی بهتر مجموعه سلامت شهرستان به مردم عنوان کرد که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی وارد مرحله خدمت رسانی می شود.

دکتر «بندر برامکی» با اشاره به تلاش برای ارائه خدمات درخور مردم شهرستان کازرون در این مرکز و تسریع در راه اندازی دیگر بخش های آن، ابراز امیدواری کرد راه اندازی این بیمارستان عرصه ای دیگر از خدمت رسانی مجموعه سلامت کازرون به مردم این شهرستان باشد.

گفتنی است پروژه بیمارستان حضرت امام علی (ع) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۱۱ هکتاردر بخش جنوبی این دانشگاه کلنگ زنی شد و فضای فیزیکی آن با اعتباری بالغ بر ۷۰۰میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع و در دو طبقه در سال ۱۳۹۶ به پایان رسید.

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، بخش های اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل، بخش جراحی و ICU بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون راه اندازی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها