`
شمانیوز
شما نیوز

۳۵ درصد اشتغال فارس در بخش کشاورزی است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با تاکید بر ضرورت ایجاد بستر امن برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی،گفت: فرمانداران نقش بسیار مهمی در اجرا و به نتیجه رسیدن آن دارند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدجواد عسکری در نشست هم اندیشی "توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی استان فارس" که با حضور فرمانداران این استان برگزار شد، با بیان اینکه چهار ماموریت برای فرمانداران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: دعوت از سرمایه گذاران، حمایت از تولید داخلی، حذف بروکراسی های اداری از جمله این ماموریت ها است.
وی با بیان اینکه ماموریت بعدی در حوزه بانک ها است، ابراز کرد: 15 درصد از اعتبارات بانک ها به غیر از بانک کشاورزی باید در حوزه بخش کشاورزی عملیاتی و اجرایی شود تا تولیدکنندگان بتوانند با خیال راحت فضای تولید را فعال و به روز کنند.
عسکری با اشاره به اینکه استان فارس یکی از استان های پیشرو در بخش کشاورزی است  و 35 درصد اشتغال مربوط به این استان است،گفت: نقشه راه توسعه کشاورزی استان فارس در قالب برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت اجرایی می‌شود و یک ماه آینده در این راستا فرمانداران باید گزارش ارائه دهند.
وی اظهار کرد: در نقشه راه مذکور به موضوع صادرات محصولات کشاورزی توجه ویژه‌ای شده و علاوه بر تلاش برای راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی، تسهیلاتی هم در قالب یارانه سوخت هواپیما برای تسهیل صادرات هوایی این محصولات به کشور‌های همسایه در نظر گرفته شده است تا استان فارس پایلوت تولید، اشتغال و ارزآوری شود.
به گفته وی؛ بسترسازی لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی از دیگر موارد در نقشه راه است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: یکی از بحث های جدی دانش بنیان کردن بخش کشاورزی در استان فارس است که باید دانشکده های کشاورزی در سطح استان کنار سازمان تحقیقات قرار بگیرند و خروجی داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها