`
شمانیوز
شما نیوز

بسیج دانشجویی نهادی اثرگذار است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بسیج دانشجویی را تشکیلاتی فرهنگی و اثرگذار در روند فعالیت های سیاسی و تشکیلاتی نهادهای دانشجویی و جریان سازی فرهنگی در دانشگاه برشمرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر «محمدحسین انباردار» با حضور در آئین معارفه مسوول جدید بسیج دانشجویی و تقدیر از تلاش های مسوول پیشین این سمت، به تبیین جایگاه این نهاد فرهنگی و اصیل دانشجویی پرداخت.

او بسیج دانشجویی را نهادی اصیل، ریشه دار با پایه فرهنگی اسلامی و دارای جایگاه ویژه در میان نهادهای برشمرد که با همراهی این تشکیلات سیاسی و فرهنگی، برنامه ریزی های فرهنگی در دانشگاه به نحو تاثیرگذارتر و سریع تری انجام می پذیرد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: بسیج دانشجویی توانایی بالقوه خاص و ویژه ای در جریان سازی های فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای ریل گذاری های بلندمدت تربیتی داشته و همواره می تواند از این ظرفیت ویژه استفاده کند.

دکتر انباردار با تأکید بر جذب حداکثری در تشکیلات دانشجویی، کادرسازی و تربیت نیرو را یکی از وظایف اساسی و اهداف اصلی تشکل های دانشجویی دانست و افزود: باید تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان نو ورود به دانشگاه مورد توجه قرار گیرند تا با فراگیری مهارت، در مسوولیت های بعدی در جامعه امکان ایفای نقش بیابند.

او موضوع تربیت نیرو را مقوله ای خواند که نیاز به آن همواره و در مقاطع مختلف احساس می شود و ادامه داد: در همین راستا باید مورد توجه خاص مسوولان تشکیلاتی بسیج قرار گرفته و قوای بیشتری صرف آن شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دو ویژگی اختصاصی بسیج دانشجویی، توضیح داد: یکی از ویژگی های خاص بسیج دانشجویی نسبت به بسیاری از دیگر تشکلات مشابه، داشتن ابعاد دانشگاهی و سپاهی به صورت همزمان و توام با یکدیگر است.

او این دو ویژگی را فرصت بسیار خوبی برای جذب نیروهای مستعد و فرهیخته در این نهاد دانست و گفت: از سوی دیگر وجود پشتوانه مردمی، در پیشبرد موفق اهداف  این نهاد سیاسی و نظامی موثر است.

دکتر انباردار اعلام کرد: بسیج دانشجویی به مثابه یک موتور محرک برای ایجاد و هدایت مطالبات دانشجویی می تواند جنس و کیفیت مطالبات دانشجویان را از کف درخواست های معمولی و عمومی دانشجویی به حداکثر مطالبات کیفی و تشکیلاتی برساند تا مسوولان نیز از همین طریق، در عرصه رشد و تعالی کیفی و دانش افزایی خود و مجموعه های تحت امر خویش پرتوان تر گام بردارند.

او از همه دانشجویان فعال در تشکل های اسلامی دانشگاه خواست تا دو مقوله «جهادی» و «انقلابی بودن» را سرلوحه برنامه ریزی های خود قرار دهند.

در این آیین که با حضور فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز، مسوول فرهنگسراها و خوابگاه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به همراه جمعی از فعالان تشکل های سیاسی و نهادهای دانشجویی برگزار شد، از زحمات «آرین پور زال» مسوول پیشین بسیج دانشجویی دانشگاه تقدیر و «حسین ناطقی» به عنوان مسوول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها