`
شمانیوز
شما نیوز

سویه جدید امیکرون در کشور در حال گسترش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به شناسایی سویه جدید امیکرون در کشور که از سرعت انتشار بالایی برخوردار است، بر ضرورت تقویت ایمنی عمومی در برابر این بیماری با تزریق دز یادآور واکسن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با بیان اینکه طی روزهای اخیر با افزایش تدریجی آمارهای ابتلا به کرونا در کشور مواجه بوده ایم، این را موجب نگرانی نسبت به احتمال شیوع موج جدید کرونا در کشور دانست و افزود: هم اکنون ۱۲ شهرستان استان فارس در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد که نسبت به هفته گذشته، افزایش داشته است.

او شهرستان های زرد استان را شامل لارستان، جویم، اوز، گراش، خنج، قیروکارزین، خرم بید، رستم، سرچهان، زرقان، خرامه و ارسنجان برشمرد.

دکتر حسینی ضمن هشدار نسبت به خطر سرعت بالای انتشار سویه جدید امیکرون تاکید کرد: همین امر، افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین تقویت ایمنی افراد جامعه به کمک گسترش پوشش واکسیناسیون را ضروری می سازد.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به تداوم چرخه های انتقال کرونا در جامعه و همچنین شناسایی سویه جدید ابتلا به این بیماری در کشور، از تمامی افراد بالای ۱۸ سال استان برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا دعوت کرد و از آمادگی پایگاه های واکسیناسیون فارس برای پذیرش مراجعان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: بر اساس مصوبات یکصد و هجدهمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، تزریق دز چهارم واکسن کرونا برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا، در مراکز تزریق واکسن کرونا تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شده و از افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن آنها گذشته است دعوت می شود تا به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و با دریافت به موقع واکسن، سیستم ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند.

او ادامه داد: همچنین افرادی که نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نکرده اند، ضروری است در شرایط کنونی برای تقویت سیستم ایمنی، نسبت به تکمیل دزهای واکسن خود اقدام کنند.

دکتر حسینی با بیان اینکه هم اکنون از ذخیره مناسبی در زمینه موجودی واکسن کرونا در کشور برخوردار هستیم و مردم می توانند بدون نگرانی برای دریافت واکسن اقدام کنند، ابراز امیدواری کرد با مشارکت عمومی در این زمینه شاهد کاهش موارد ابتلا در سطح کشور و استان باشیم.

تاکید دیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پایبندی مردم نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در مکان های سربسته و وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس، هواپیما و تاکسی، همچنین مراکز خرید بود.

دکتر حسینی آگاهی و مشارکت هوشمندانه مردم استان فارس را موجب دلگرمی مدافعان سلامت استان در خط مقدم مبارزه با کرونا دانست و ابراز امیدواری کرد در شرایط کنونی نیز حفظ این مشارکت، موجب ارتقای سلامت عمومی استان شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها