`
شمانیوز
شما نیوز

خسارت 237 میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی فارس

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در جریان سیل اخیر به 13 مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی، خسارتی به ارزش 237 میلیارد و 500 میلیون ریال وارد آمد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز،علی فلاحی تصریح کرد: بروز سیل موجب تلف شدن بیش از 300 تن ماهی پرواری و تخریب زیر ساخت ها و تاسیسات این مزارع از جمله بندهای انحرافی، کانال های آبرسانی، دیوارهای جانبی، پل ها و جاده ها شد.

او با بیان اینکه استخرهای خسارت دیده در شهرستان های سپیدان، اقلید، مرودشت، خرم بید، فراشبند و کازرون قرار دارد، اظهار کرد: توصیه ما به بهره برداران حوزه شیلات استفاده از ظرفیت بیمه محصولات کشاورزی برای مدیریت خسارت مخاطرات است.

به گفته وی؛ با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین بیمه محصولات کشاورزی بچه ماهیان از مبدا و مراکز تکثیر تحت پوشش قرار می گیرند و اتحادیه های آبزی پروری نیز به عنوان کارگزار امکان صدور بیمه نامه برای مزارع دارند.

فلاحی یادآور شد: در سال زراعی گذشته 20 مزرعه پرورش ماهی تحت پوشش بیمه قرار داشتند که نزدیک به 300 میلیون ریال غرامت از سوی بیمه گر به مراکز خسارت دیده پرداخت شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها