`
شمانیوز
شما نیوز

اختصاص اعتبار 30 میلیارد تومانی به کشاورزی فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بر اساس رایزنی که با استاندار محترم شده قرار است که حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران قسمتی از خسارت‌های سیل به صورت نقدی در اختیار استان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، مجتبی دهقان پور در حاشیه سفر به شهرستان سروستان و بازدید از خسارت های سیل اخیر تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم متناسب با خساراتی که استان دیده اعتبارات را کارسازی کنیم البته پس از اینکه ستاد بحران کشور هزینه ها را مشخص کرد و از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباراتش تامین شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برآورد ما تا کنون این است که حدود ۴۲۰۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیل در استان فارس حادث شده است، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های اولیه حدود ۳۷۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیلی بوده که برای شهرستان سروستان حادث شده است.

به گفته وی؛ در گام اول چندین اقدام را انجام دادیم؛ در شهرستان هایی که قنات ها آسیب دیده بودند و این قنات‌ها عاملی بودند برای مشروب شدن اراضی زیر دستشان سعی کردیم با خود یاری و همکاری مردم محلی بازگشایی شوند.

او افزود: بعد از اعتباری که تخصیص پیدا کرد به مرمت و بازسازی بهینه این قنات ها کمک می کنیم.

گفتنی است در بازدید دهقان پور از شهرستان سروستان عبدالعلی رحیمی نماینده مردم شهرستان های سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی و محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها