`
شمانیوز
شما نیوز

۵ شهرستان فارس در وضعیت قرمز کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از وضعیت قرمز پنج شهرستان استان فارس بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه با گرامیداشت هفته دولت، روز کارمند و روز داروساز، اظهار امیدواری کرد حرکت رو به جلویی که با تلاش تمام مجموعه دانشگاه آغاز شده، ادامه داشته باشد و شاهد پیشرفت و توسعه بیش از پیش ارایه خدمات سلامت در استان باشیم.

او همچنین با اشاره به نقشه رنگ بندی وضعیت کرونا در فارس افزود: در حال حاضر و بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی اعلام شده، پنج شهرستان استهبان، خنج، ارسنجان، مرودشت و سپیدان در وضعیت قرمز کرونا، ۱۳ شهرستان از جمله شیراز در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان های فارس نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد شیوع کرونا در هفته گذشته روند کاهشی داشته است، اما این موضوع به معنای کاهش خطر نیست و امیدواریم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انجام واکسیناسیون شاهد کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در فارس استان باشیم.

دکتر حسینی با اشاره به نزدیک شدن به فصل سرما، افزایش ایمنی عمومی در برابر کرونا با تکمیل برنامه واکسیناسیون را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به فعالیت پایگاه های واکسیناسیون در شیراز و شهرستان های استان گفت: در شهر شیراز ۱۶ مرکز واکسیناسیون فعال است که از این تعداد، هشت مرکز در روزهای تعطیل نیز فعالیت دارد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمینه مدیریت کرونا در استان و روند اجرایی شدن مصوبات پیشین این ستاد را ارائه کردند.

بررسی وضعیت کرونا در مناطق مختلف استان، میزان استقبال از واکسیناسیون در شهرهای مختلف، وضعیت سلامت بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان، علت های جان باختن مبتلایان به کرونا در استان طی روزهای اخیر و روند پیشبرد مصوبات این نشست، از مهم ترین محورهای مورد بررسی در نشست این ستاد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها