`
شمانیوز
شما نیوز

واکسیناسیون کودکان بر علیه کرونا را جدی بگیرید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از خانواده ها خواست با توجه به فرا رسیدن زمان بازگشایی مدارس، نسبت به واکسیناسیون به موقع فرزندان خود در برابر کرونا اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، ضمن تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره واکسیناسیون در جامعه گفت: با توجه به اینکه بسیاری از جمعیت هدف نوبت های واکسن خود را در سال گذشته دریافت کرده اند، کاهش سطح ایمنی تدریجی می تواند با خطر افزایش موارد ابتلا و بستری در ماه های آینده همراه باشد.

او اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن فصل سرما، افزایش ایمنی عمومی جامعه در برابر این بیماری با دریافت به موقع واکسن ضروری است.

دکتر حسینی از خانواده ها خواست تا علاوه بر تکمیل زنجیره واکسیناسیون کودکان، از هم اکنون آموزش های لازم در خصوص شیوه نامه های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ را به کودکان خود ارایه دهند.

در ادامه این نشست، دکتر «عباس رضائیان زاده» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام درصد جمعیت هدف واکسینه شده در هر نوبت واکسن کرونا در استان فارس گفت: در حال حاضر تزریق واکسن کرونا در فارس، به ترتیب به ۹۳ و ۹۹ صدم درصد در نوبت اول، ۸۸ و هشت صدم درصد در نوبت دوم، ۵۰ و هشت صدم درصد در نوبت سوم و چهار و چهار صدم درصد در نوبت چهارم رسیده است.

بررسی مصوبه های گذشته نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، ارائه آخرین گزارش ها و آمارهای مربوط به کرونا در مناطق مختلف استان، روند اجرای واکسیناسیون در استان، وضعیت سلامت بیماران بستری در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها، آمار ورودی جدید بخش های کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان و بررسی علت های جان باختن مبتلایان طی روزهای اخیر دیگر محورهای این نشست بود.

نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور رئیس و مسوولان ارشد دانشگاه در سالن نشست های معاونت بهداشت دانشگاه، برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها