`
شمانیوز
شما نیوز

امام جمعه شیراز:

شیراز باید عروس شهرهای جهان اسلام شود

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: توقع این است که شیراز به عنوان عروس شهر‌های جهان اسلام و پیشانی آینده تمدن اسلامی مطرح شود؛ البته این کار یک آرمان محقق شدنی است که نیاز به کار و تلاش فراوان دارد

شیراز باید عروس شهرهای جهان اسلام شود

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در آیین معارفه شهردار جدید کلانشهر شیراز گفت: دیانت و پایبندی به قوانین و مقررات شهردار سابق شیراز مورد اذعان همگان قرار دارد و با کارنامه‌ای قابل قبول برای روز قیامت از عرصه خدمت در شهرداری به عرصه دیگری رفتند.

وی با بیان اینکه شیراز پیشینه‌ای بزرگ و افتخار آمیز دارد اظهارداشت: در بخش تاریخی این کلانشهر، با تمام تاریخ دوره اسلامی مواجه هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه دوره افتخار آمیز شیراز در ادوار پیش از اسلام را نیز نباید نادیده گرفت، عنوان کرد: ما ایرانیان که مورد توجه پیغمبر اسلام بوده‌ایم، گذشته پر افتخاری قبل از اسلام هم داریم.

آیت‌الله دژکام گفت: به گذشته شهر افتخار می‌کنیم، اما وضعیت فعلی شیراز با پیشینه پر افتخارش همخوانی ندارد و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

او تاکید کرد: با این پیشینه تاریخی نیاز به کار زیادی در شیراز داریم و توقع این است که شیراز به عنوان عروس شهر‌های جهان اسلام و پیشانی آینده تمدن اسلامی مطرح شود؛ البته این کار یک آرمان محقق شدنی است که نیاز به کار و تلاش فراوان دارد.

امام جمعه شیراز به لزوم تدوین برنامه ٥ ساله شهرداری شیراز هم اشاره کرد و گفت: شهردار مدیر این جریان است و دیگران باید کمک کنند و در این مسیر نقش ویژه‌ای برای نمایندگان مردم در مجلس تعریف‌شود.

آیت‌الله دژکام گفت: ما مطالبه‌گر و در عین حال همکار شهرداری هستیم و قول می دهیم پای آرمان‌های بزرگ این شهر بایستیم و قطار پیشرفت شیراز را به حرکت در بیاوریم،

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها