`
شمانیوز
شما نیوز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

ابتلای ۶۶۱ هزار و ۴۶۰ نفر در فارس به کروناویروس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه نهم آبان ۱۴۰۱، اعلام کرد.

ابتلای ۶۶۱ هزار و ۴۶۰ نفر در فارس به کروناویروس

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۰ هزار و هجده تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۴۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۱۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۲ هزار و ۹۸۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و پنج مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۴۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۸۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی جدیدی از فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۴ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۲ هزار و ۹۰۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۴۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۳۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۶۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها