`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

گندم تحویل بدهید پاداش نقدی بگیرید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت:سیاست‌های تشویقی برای کشت قراردادی گندم در فارس اعمال می‌شود.

گندم تحویل بدهید پاداش نقدی بگیرید

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز مجتبی دهقان‌پور در نشست فوق العاده ستاد زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: امسال نیز کشت قراردادی گندم دنبال می‌شود و یکی از سیاست‌های تشویقی برای کشت قراردادی گندم تامین کود‌های پایه تا ۵۰ درصد قیمت تمام شده یارانه‌ای برای گندمکاران است.

وی افزود: افزایش ۱۰۰ هزار تومان تشویقی به ازای هر تن گندم تحویلی، در اولویت خرید قرار گرفتن محصول کشت‌های قراردادی و در اولویت پرداخت بودن وجوه ما به ازای خرید، از دیگر مشوق‌های دولت در کشت قراردادی گندم است.

وی گفت: در کشت قراردادی گندم، صدور بیمه نامه را با ۲۰ درصد تخفیف انجام می‌دهیم و کشاورزان بقیه حق بیمه را در زمان تحویل محصول به دولت پرداخت می‌کنند.

دهقان‌پور اظهار داشت: در حال حاضر با اجرای کشت قراردادی گندم فرصت خوبی برای کشاورزان فراهم شده است تا با مشارکت در اجرای آن قسمتی از نهاده‌های مورد نیازشان تامین شود.

وی با بیان اینکه در استان فارس از نظر وضعیت ذخیره کود‌های پایه و کود اوره در بهترین حالت قرار داریم، اضافه کرد: کشاورزان باید حداکثر استفاده بهینه از این کود‌ها را داشته باشند به خصوص کود‌های پایه که بتوانند به افزایش تولید کمک کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها