`
شمانیوز
شما نیوز

استاندار فارس :

دستگاه‌های مربوطه برای کاهش تصادفات جاده ای تلاش کنند

استاندار فارس گفت:تلاش‌ها، هماهنگی‌ها و هم افزایی ها در جهت حفظ جایگاه استان و ارتقاء خدمات رسانی به مسافران باید اولویت اصلی ستاد تسهیلات سفر باشد.

دستگاه‌های مربوطه برای کاهش تصادفات جاده ای تلاش کنند

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز محمد هادی ایمانیه در  نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفر استان در شیراز با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای جلوگیری از مواجهه مردم با مشکل افزود: معاونت عمرانی استانداری، معاونت گردشگری استانداری، شهرداری شیراز و ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری به تکالیف خود در این زمینه عمل کنند.

وی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ گفت: تدابیر لازم و ویژه برای پذیرایی مناسب و مطلوب از مسافران و میهمانان نوروزی با حفظ حرمت ماه مبارک اتخاذ شود.

وی یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده و همکاری مناسب دستگاه‌های استانی، فارس در نوروز ۱۴۰۱ رتبه برتر تسهیلات سفر را به خود اختصاص داد.

او ادامه داد: تلاش‌ها، هماهنگی‌ها و هم افزایی ها در جهت حفظ جایگاه استان و ارتقا خدمات رسانی به مسافران اولویت اصلی ستاد تسهیلات باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه در ایام نوروز با افزایش حمل و نقل جاده‌ای، تصادفات و مرگ و میر افزایش می‌یابد لذا از هم اکنون راهداری و نیروی انتظامی تدابیری اتخاذ نمایند تا تصادفات و خسارات ناشی از آن به حداقل برسد.

وی افزود: راهداری استان تلاش‌های خوبی جهت رفع نقاط حادثه خیز انجام داده و سایر نقاط باقی مانده نیز احصا و با اولویت در جهت رفع آنها اقدام شود.

استاندار فارس بیان کرد: استفاده از برخی نمازخانه‌های بین راهی مستلزم بهسازی و نوسازی است که می‌بایست در مدت زمان باقی مانده به نتیجه برسد.

ایمانیه گفت: یک زمان مشخص نیز برای بررسی نواقص و مشکلات اقامتگاه‌های بین راهی تعیین و نسبت به ساماندهی و رفع نواقص موجود اقدام شود.

وی بیان کرد: مسئولان تمام تدابیر و امکانات را برای جلوگیری از سرگردانی مسافران به کار گیرند و با نصب تابلوهای راهنما و اعلام شماره تلفن‌های اضطراری به مسافران و به کارگیری ظرفیت فناوری و دانش بنیان‌ها به شکل ویژه در زمینه ساماندهی این معضل اقدام کنند.

او افزود: برخی محلات و شهرهای استان گذرگاه اتصال به سایر مراکز تفریحی و گردشگری است و شهرداران این مناطق در مدت زمان باقی مانده تا آغاز سفرهای نوروزی، نسبت به زیبا سازی محیطی این اماکن اقدام کنند.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها