`
شمانیوز
شما نیوز

امام جمعه شیراز :

در موضوع حجاب باید نظرات رهبری تامین شود

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه نقشه مهندسی فرهنگی توسط شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شده است، تاکید کرد :اجرای این سند نباید روی زمین بماند و نباید آن را رها کرد.

در موضوع حجاب باید نظرات رهبری تامین شود

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست شورای فرهنگ عمومی فارس بیان کرد: نقشه مهندسی فرهنگی در همین شورا تحت عنوان یک مصوبه به نتیجه رسید و اگر برای اجرای آن جدیت نداشته باشیم، جای دیگری جدیت نخواهد داشت و به فراموشی سپرده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه جهت دهی حرکت فرهنگی فارس با این نقشه دنبال خواهد شد، عنوان کرد: این سند اگر قرار است سال آینده در مبحثی خاص دنبال یا اصلاح شود باید در همین جلسه دنبال شود نه اینکه رها شود و ندانیم در عرصه فرهنگی چه می‌کنیم و این کار خوبی نیست.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: کسی که نقش خود را به درستی در اجرای این سند ایفا نکند، موجب رها شدن سند می‌شود و این نقش برای ائمه جمعه هم باید پررنگ دنبال شود.

وی با بیان اینکه با سبک دستوری و کدخدایانه رفتار کردن نمی‌شود به نتیجه رسید، عنوان کرد: باید انگیزه در افراد ایجاد شود تا این سند با جدیت دنبال شود.

او همچنن اضافه کرد: در خصوص برنامه‌های فرهنگی، معمولا ما مشق شب امتحانی هستیم و این مشکلی است که باید حل شود. مثلا اگر برای ولادت حضرت زهرا(س) کاری نکرده باشیم الان دیر شده است، لذا برای ایام شهادت احمد بن موسی(ع)، نیز برنامه‌ها باید با جدیت دنبال شود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه نقش آفرین اصلی برای اجرای برنامه‌ها، شورای تبلیغات اسلامی است، گفت: شورای فرهنگ عمومی نسبت به اجرای چند مناسبت اهتمام داشته است اما نمی‌توان همه برنامه‌ها را در آن گنجاند و عمده یا کل مناسبت‌ها در شورای تبلیغات اسلامی فارس دنبال شود.

آیت‌الله دژکام مجددا تاکید کرد: تقسیم کار و هماهنگی لازم در برگزاری مناسبت ها به جد دنبال شود تا شاهد ناهماهنگی نباشیم.

او بر لزوم تقسیم کار فرهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در فارس هم تاکید کرد و در خصوص موضع شورای فرهنگ عمومی استان در موضوع حجاب گفت: نوع مواجهه با این موضوع را باید بررسی و به گونه‌ای تنظیم کنیم که هم به حساسیت‌های مذهبی پاسخ داده شود و هم متناسب با وضعیت نظام و هم تامین کننده نظرات رهبری باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها