`
شمانیوز
شما نیوز

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس:

واحدهای صنفی گرانفروش بسته می شوند

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: از زمان اجرای طرح نظارت نوروزی تاکنون، بیش از ۳۵۶ فقره پرونده تعزیراتی برای متخلفان در استان تشکیل شده است.

واحدهای صنفی گرانفروش بسته می شوند

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز/ غلامرضا سالاری اظهار داشت: از ابتدای طرح ویژه نظارتی نوروز و رمضان در فارس بیش از ۳۵۶ فقره پرونده پیرامون تخلفات صنفی تشکیل و توسط تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

وی افزود: بیشتر این پرونده‌ها مرتبط با گرانفروشی کالاهای اساسی بوده که عمدتا در قالب طرح نظارت نوروز و رمضان توسط گشت‌های مشترک تشکیل یا از طرف دستگاه‌های متولی نظارت به تعزیرات فارس ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه گرانفروشی بعد از درج نکردن قیمت، بیشترین تخلف اصناف طی این مدت بوده است، گفت: بنا به تاکید رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور مبنی بر لزوم برخورد قاطع با تخلفات صنفی، خصوصا گرانفروشی، در روزهای پایانی سال، مجازات‌ها براساس مصوبه سران قوا تشدید شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با بیان اینکه برای پرونده‌های تخلف صنفی به ویژه گرانفروشی، جرایم ۱۰ برابری اعمال می‌شود، گفت: تشدید مجازات‌ها، تاثیر بسزایی در بازدارندگی از وقوع تخلف داشته است.

وی از جریمه ۳۳ میلیارد ریالی گرانفروشان از زمان اجرای طرح نظارت ویژه نوروز و رمضان خبر داد و گفت: علاوه بر جریمه نقدی، در راستای تشدید برخورد با گرانفروشان و با توجه به اختیاراتی که به روسای شعب تعزیرات داده شده، اجرای احکام پلمب و نصب پارچه بدون هیچگونه اغماضی اعمال می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس همچنین جزئیات رسیدگی به هشت پرونده مهم و اعمال جریمه ۹۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریالی برای متهمان را تشریح و اضافه کرد: شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی کازرون در رسیدگی به پرونده عرضه خارج از شبکه ۲۶۲ کیسه کود شیمیایی، با توجه به گزارش بازرسان اداره جهاد کشاورزی و مدارک موجود، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متخلف را علاوه بر پرداخت هفت میلیارد و ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی به عرضه کالا در شبکه محکوم کرد.

سالاری با بیان اینکه شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز با رسیدگی به پرونده دریافت اضافه بهای بیش از نرخ مصوب توسط یک بیمارستان که توسط علوم پزشکی اعلام شده بود، با توجه به مدارک موجود، مسئول فنی این مرکز درمانی را علاوه بر توبیخ کتبی و درج در پرونده به پرداخت هشت میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

او با بیان اینکه شعبه دهم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز به پرونده قاچاق ۱۰ هزار ریال عمان رسیدگی کرد، گفت: پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده، متهم علاوه بر ضبط ارز به پرداخت ۱۲ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

سالاری افزود: نیروی انتظامی مستقر در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، پس از کشف ۱۰ هزار ریال عمان به ظن قاچاق و تحویل ارز مکشوفه به بانک مرکزی، پرونده این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده بود.

مدیرکل تعزیرات فارس با اشاره به اینکه پرونده قاچاق ۷۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان نی‌ریز بررسی شد، گفت: شعبه رسیدگی کننده، متهم را به پرداخت ۵ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط سوخت، محکوم کرد.

وی گفت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان مرودشت به پرونده قاچاق یک دستگاه خودرو لندکروز رسیدگی و متهم را علاوه بر ضبط خودرو به پرداخت ۳۴ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

او همچنین از رسیدگی به یک پرونده قاچاق ۳۰ هزار و ۶۲۰ دلاری ارز قاچاق که توسط پلیس فرودگاه ارجاع شده بود، گفت: متهم این پرونده به پرداخت ۶ میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط ارز محکوم شد.

او در ادامه افزود: پرونده یک بیمارستان برای دریافت اضافه بهاء از نرخ اعلامی در شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز رسیدگی و مسئول فنی آن مرکز علاوه بر توبیخ کتبی و درج در پرونده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات فارس همچنین با اشاره به رسیدگی به پرونده یک واحد طلافروشی به دلیل تقلب در عرضه ۲۷ قطعه ربع سکه، گفت: متخلف به پرداخت ۱۰ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها