`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

در تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از روز چهارشنبه توزیع میوه ویژه نوروز در این استان آغاز خواهد شد.

در تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم

 به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، مجتبی دهقانپور با اشاره به اینکه توزیع میوه در ۱۷۷ غرفه انجام می‌شود اظهار داشت: در زمان حاضر وضعیت تولید ما در کالاهای مختلف خوب است و جای نگرانی نیست البته مهم‌ترین موضوع مدیریت بازار است تا خروجی آن منجر به آرامش قابل لمس بازار و رضایت عموم مردم باشد.

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کامل مدیران این سازمان با مسئولین محلی در حوزه تنظیم بازار تصریح کرد: در تأمین کالاهای اساسی تنظیم بازاری هیچ مشکلی نداریم و از آمادگی کامل برخورداریم.

به گفته وی؛ کالاهای اساسی تنظیم بازاری شامل برنج، شکر، گوشت قرمز منجمد و مرغ منجمد است که حسب نیاز به شهرستان ها تخصیص داده خواهد شد.

او با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان فارس اتحادیه فرهنگیان به نمایندگی از اتاق تعاون توزیع کالاهای اساسی را عهده دار است، افزود: بر اساس اعلام اتحادیه مذکور علاوه بر کالاهای اساسی توزیع حبوبات نیز در این فروشگاه‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به نظر استاندار فارس مبنی بر اهتمام برای تأمین و تعدیل قیمت بازار محصولاتی مانند سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی توسط جهاد کشاورزی ابراز کرد: علاوه بر این موارد لبنیات و اقلام پروتئینی هم مدنظر قرار خواهیم داد تا با قیمتی پایین‌تر از قیمت فعلی بازار عرضه شود.

او با بیان اینکه در هر شهرستان استان فارس می‌بایست حداقل سه فروشگاه خواربار، ده فروشگاه میوه و تره بار و پنج فروشگاه مرغ و گوشت و یک نمایشگاه برای عرضه کالای تنظیم بازار دایر شود، اضافه کرد: در گام نخست هزار تن برنج و ۵۰۰ تن شکر طرح تنظیم بازار برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه بازرسی از فروشگاه‌ها باید به صورت جدی و با کمک دستگاه‌های وابسته به جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان انجام شود، افزود: شناسایی متخلفین، تشکیل پرونده، معرفی به تعزیرات حکومتی و پیگیری صدور احکام به منظور ایجاد بازدارندگی، لازم و ضروری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها