شمانیوز
شما نیوز

رئیس پلیس فتا فارس:

کلاهبردار 3 میلیاردی در شیراز دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی 38 ساله خبر داد که از طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان شیرازی کرده بود.

کلاهبردار 3 میلیاردی در شیراز دستگیر شد

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، سرهنگ امیرحسین سلیمانی گفت: مردی 50 ساله به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت پس از ثبت آگهی فروش برنج 

محلی به ارزش 260 میلیون ریال در یکی از سایت‌های آگهی محور، فردی با من تماس و پس از توافق و مراجعه به درب منزل اقدام به خرید و ارائه یک رسید جعلی بانکی نمود که پس از چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه و جعلی بودن رسید شدم؛ لذا بررسی موضوع در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.

وی اظهار داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متوجه این موضوع شدند که متهم برای دریافت کالا‌های خود از قربانی‌ها، با گرفتن تاکسی‌های اینترنتی از رانندگان درخواست می‌کرده به محل قرار با شکات بروند و کالای مورد نظر را تحویل بگیرند.

او ادامه داد: کارشناسان پس از اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم شدند و با هماهنگی قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.

سلیمانی تصریح کرد: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس ضمن اقرار به جرم خود، اعتراف کرد جهت ناشناس ماندن از سیم کارت‌هایی با هویت جعلی استفاده می‌کرده است.

وی با بیان اینکه متهم تاکنون از 4 نفر حدود 3 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است، گفت: نیاز است شهروندان، سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان