شمانیوز
شما نیوز

امام جمعه موقت شیراز:

پس از گذشت ۴۶ سال میراث امام راحل زنده است

پس از گذشت ۴۶ سال میراث امام راحل زنده است

امام جمعه موقت شیراز گفت: امام خمینی (ره) مردی است که در تاریخ درخشید و توانست اصل مهم حکومت اسلامی که به فراموشی سپرده شده بود را با یک مبنای علمی و نظریه‌پردازی مطرح و آن را در عمل پیاده کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، اظهار داشت: تاریخ پس از غیبت صغری امام زمان (عج) شخصیت بارزی مانند امام خمینی (ره) به خود ندیده است.

وی ادامه داد:حضرت امام توانست تحولی در جهان اسلام بوجود آورد و با استدلال‌های محکم این ایده را مطرح کرد که اینطور نیست که شیعیان و مسلمانان در زمان غیبت معصوم دارای حکومت نباشند.

او افزود: هرچند حکومت واحد جهانی مخصوص امام زمان(عج) است و پیش از آن امکان پذیر نیست، اما ولایت فقیه می تواند در زمان غیبت معصوم، در گوشه‌ای از جهان با تشکیل حکومت، احکام اسلامی را اجرا کند.

وی گفت: امام راحل این ایده را به صورت مبسوط بیان کرد و با اراده محکم و استدلال متین آن را به به عمل رساند.

امام جمعه موقت شیراز گفت: امام نشان داد که اگر مردم به میدان بیایند و با ولی فقیه بیعت کنند می‌توان حکومت اسلامی را پیاده کرد و با بیعت مردم مسلمان در داخل و کشور، توانست با برنامه ای صحیح رژیم طاغوت را ساقط کند و جمهوری اسلامی را نه یک کلام بیشتر و نه یک کلمه کمتر مستقر کند.

رضوی اردکانی بیان کرد: امام خمینی ۱۲ فروردین ۵۸ جمهوری اسلامی را به رای مردم گذاشت و این سطح بالای از دموکراسی بود، در حالی که در هیچ جای دنیا نوع حکوممت به رای گذاشته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی محکم ترین نظام دموکراسی بشری است، گفت: ولی فقیه هنگامی می‌تواند حکومت اسلامی را برپا کند که مردم نیز به صحنه بیایند، چرا که ائمه معصوم (ع) نیز بدون همراهی مردم نتوانستند حکومت کنند.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: این فرصت طلایی در قرن حاضر برای امام خمینی (ره) ایجاد شد تا حکومت و دموکراسی اسلامی در دنیایی که قدرت های مقتدر حکمرانی می‌کردند ایجاد کند و این کار، کارستان امام است.

او افزود: جمهوری ظاهر حکومت و به معنای پشتوانه مردمی آن است و محتوای آن اسلامی است؛ در حالی که با استقرار حکومت مشروطه قانون اساسی آن از بلژیک ترجمه و تصویب شد.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در زمان حاضرو شبهه‌هایی که وارد می‌شود، اذعان کرد: حتی انبیا وامیر المومنین (ع) نیز نتوانستند قوانین اسلام را مو به مو پیاده کنند، چرا که عده‌ای پیروی نمی‌کردند و جنگ هایی بر ایشان تحمیل کردند.

رضوی اردکانی اضافه کرد: دیگر ائمه نیز امام بودند اما چون نیروی انسانی لازم را در اختیار نداشتند برای تشکیل حکومت اسلامی مبسوط الید نبودند.

وی گفت: امام خمینی (ره) فقیه، متقی ومخالف هوای نفس بود و مخلص برای خدا قیام کرد اما پس از پایه‌گذاری نظام اسلامی، جنگ تحمیلی را بر کشور تحمیل کردند، ترورهای منافقین شروع شد و تجزیه طلبان را واداشتند تا در گوشه گوشه کشور اقدام کنند، اما با همه ضربه هایی که وارد شد، بصیرت مردم این توطئه‌ها را خنثی کرد.

وی اظهار داشت: اکنون پس از گذشت ۴۶ سال، میراث امام راحل زنده است و دیدیم که در مشیت شهادت رئیس جمهور و همراهانش، مردم چگونه به صحنه آمدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی