شمانیوز
شما نیوز

امام جمعه شیراز :

رئیس جمهور باید معتقد به مبانی نظام اسلامی باشد

رئیس جمهور باید معتقد به مبانی نظام اسلامی باشد

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور کشور باید معتقد به مبانی نظام اسلامی از جمله ولایت فقیه باشد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه بیان کرد: ما از اول انقلاب درگیر جنگ فرهنگی هستیم.در این جنگ گاهی دشمن توانسته در برخی نقاط نفوذ کند و همگان باید در این جنگ به فکر مقابله باشند.

وی افزود: در برخی زمینه‌ها نیازمند اقدام محکم، قانونمند و ضابطه‌مند مسئولان انتظامی هستیم، اما عموم مردم نیز باید بکوشند تا از این جنگ فرهنگی نیز مانند دیگر جنگ‌ها، در برابر دشمنان نظام اسلامی سربلند بیرون بیاییم.

وی با اشاره به سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) در ابتدای ماه ذی‌الحجه، اظهارداشت: امام علی(ع) مرد کار و جهاد بود و با اینکه می‌توانست اما به دلیل سخاوتمندی و بخشش به فقرا، هنگامی که برای خواستگاری فاطمه زهرا (س)، نزد پیامبر اکرم (ص) رفت، از مال دنیا هیچ نداشت اما حضرت فاطمه (س) نیز در بخشندگی همانند امیرالمومنین بود.

وی به جوانان توصیه کرد: در ازدواج به خداوند توکل کنند و مسئولیت همسر را بپذیرند که خداوند نیز برای آنها اسباب زندگی را می‌رساند.

دژکام گفت: تلاش های خوبی در زمینه ازدواج آسان در شیراز شکل گرفته اما باید بیشتر اطلاع رسانی شود تا دیگران نیز الگو بگیرند و در این زمینه اقدام کنند.

وی ادامه داد: در ماه ذی‌الحجه مناسبت‌های متعددی مربوط به اهل بیت (ع) است که هر یک باید در جای خود احترام شود.

امام جمعه شیراز بر برگزاری شایسته عید غدیر در سومین حرم اهل بیت (ع) تاکید کرد و افزود: باید «جارچی» عید غدیر باشیم و همه مومنان نیز برای برگزاری و حضور در مراسم این عید بزرگ برنامه‌ریزی کنند.

او توصیه کرد: مردم شیراز در این روز به حرم مطهر احمدبن موسی (ع) بیاند تا همه ایران و جهان تشیع ببینند و حس کنند که چه غوغایی در سومین حرم اهل بیت (ع) برای برگزاری جشن ولایت برپا است.

وی با اشاره به اهمیت ولایت در زندگی فردی و اجتماعی عموم مردم اظهار کرد: ولایت فقیه ادامه ولایت معصوم است و دفاع از آن، اقدام برای جنبه اجتماعی ولایت به شمار می‌رود.

دژکام بیان کرد: شکل‌گیری نظام سیاسی بر پایه ولایت سبب قوی شدن جهان اسلام می شود تا برای ایستادگی در برابر دشمن توان و قدرت پیدا کند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: نظام ولایی در بعد داخلی نیز برای اقتصاد، فرهنگ، سیاست داخلی نیز برنامه دارد که اجرای این برنامه‌ها از طریق انتخاب رئیس جمهور است.

وی با تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری برای اقامه حق ولایت، گفت: رئیس جمهور کشور باید معتقد به مبانی نظام اسلامی از جمله ولایت فقیه باشد.

او ادامه داد: انتخابات هشتم تیر ماه باید با حضور قوی مردم شکل گیرد و فردی ولایتمدار انتخاب شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی