شمانیوز
شما نیوز

استاندار فارس :

طرح های عمرانی دولت سیزدهم تکمیل می شود

طرح های عمرانی دولت سیزدهم تکمیل می شود

استاندار فارس گفت: تکمیل بسیاری از پروژه‌های عمرانی؛ درمانی و راهسازی فارس تا پایان دوره چهار ساله دولت سیزدهم برنامه ریزی شده بود، اما اکنون مقرر شده با شتاب بخشی به عملیات اجرایی، بسیاری از این پروژه‌ها تا چهار یا شش ماه آینده بهره‌برداری شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر محمدهادی ایمانیه، در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شیراز با حضور وزیر کشور، اظهار داشت: مسئولان اجرایی فارس می کوشند بسیاری از پروژه‌های راه‌سازی، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، آب و برق و عمرانی پیش از موعد مقرر به سرانجام برسد.

وی با اشاره به افتتاح مخزن ۲ هزار متر مکعبی بیدزرد شیراز و حل چالش آبی این روستا، افزود: در ابتدای دولت سیزدهم یک هزار روستای فارس دچار چالش آبی بودند و آب شرب آنان از طریق تانکر یا آب چاه‌های کشاورزی تامین می‌شد و خوشبخاته طی بیش از ۲ سال گذشته مشکل آب بیش از ۳۰۰ روستا با همکاری خوب بسیج سازندگی و آبفا حل شد که بیدزرد یکی از آنها است.

وی گفت: رفع چالش، تنش و بحران آبی ۳۰۰ روستای دیگر نیز در حال انجام است و امیدواریم تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

ایمانیه اضافه کرد: برای رفع چالش آبی ۴۰۰ روستای باقیمانده نیز تدابیری اتخاذ شده و به زودی قرارداد آن بین بسیج سازندگی، قرارگاه امام حسن مجتبی کشور و وزارت نیرو منعقد می‌شود.

استاندار فارس درباره افتتاح بزرگراه شهید آیت الله رییسی، گفت: پس از افتتاح آزاد راه شیراز – اصفهان ترافیک به ورودی شمالی شیراز در شمال غرب شهر انتقال یافته و افتتاح بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی در رفع مشکل ترافیکی این منطقه بسیار اثرگذار است.

او ادامه داد: بزرگراه آیت الله حائری شیرازی نیز که به تازگی بهره برداری شده، به انتقال بهتر مردم غرب شیراز به مرکز شهر کمک شایانی می‌کند.

وی اظهار کرد:تلاش های شهرداری و همراهی شورای اسلامی شیراز سبب شده تا جای جای این شهر، تبدیل به کارگاه سازندگی شود و پروژه‌های در دست احداث به صورت سه شیفته و جهادی فعال است تا به رفاه مردم شیراز بینجامد.

گفتنی است افتتاح مخزن ۲هزار مترمکعبی آب روستای بید زرد ، افتتاح بزرگراه شهید آیت الله رییسی و تقاطع غیرهمسطح شهید امیرعبداللهیان، کلنگ‌زنی فاز نخست پروژه ملی احیای زندیه واقع در میدان شهدا در بافت فرهنگی و تاریخی شیراز از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر کشور به شیراز بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی