شمانیوز
شما نیوز

رقابت دانش‌آموزان فارس برای ورود به مدارس نمونه دولتی

رقابت دانش‌آموزان فارس برای ورود به مدارس نمونه دولتی

رییس اداره سنجش وارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش استان فارس گفت: ۳۹ هزار دانش‌آموز پنجشنبه و جمعه(۳۱ خرداد و یکم تیرماه) برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی فارس با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، امیر شیرازی نژاد اظهار داشت: در این آزمون‌ها، ۱۴هزار دانش‌آموز برای ورود به پایه هفتم در مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و ۲۵ هزار دانش آموز نیز برای ورود به پایه دهم درمدارس سمپاد و نمونه دولتی فارس با هم به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: آزمون‌های مدارس سمپاد و نمونه دولتی در ۵۱ منطقه آموزشی فارس و ۲۳۶ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

وی گفت: ۸۵ حوزه آزمون برای ورود به پایه هفتم مدارس سمپاد و ۱۵۱ حوزه آزمون برای پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی مشخص شده است.

او ادامه داد: فرایند آزمون ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۹:۴۵ صبح و آزمون ورود به پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان ونمونه دولتی نیز روز جمعه یکم تیر ساعت ۶:۴۵ صبح آغاز می‌شود و درِ حوزه‌های امتحانی راس این ساعت بسته خواهد شد.

وی بیان کرد: دریافت کارت ورود به جلسه از طریق سامانه اینترنتی به ادرس my.medu.ir است و اگر دانش آموزی تاکنون این کارت را دریافت نکرده، هر چه زودتر اقدام کند.

او افزود: دانش‌آموزانی که کارت ورود به جلسه آنها بدون عکس است، لازم است با همراه داشتن کارت و یک قطعه عکس به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند تا مدرسه نسبت به الصاق عکس و درج مهر مدرسه بر روی عکس اقدام کند.

شیرازی نژاد تاکید کرد:‌ دانش‌آموزان در صورتی‌که به هر علتی تا روز آزمون موفق به این کار نشدند، باید در روز آزمون با یک مدرک شناسایی عکس‌دار (شناسنامه) به حوزه امتحانی خود مراجعه کنند تا احراز هویت شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی