شمانیوز
شما نیوز

سعید جلیلی:

کاری می کنیم دشمن از تحریم کردن ما پشیمان شود

کاری می کنیم دشمن از تحریم کردن ما پشیمان شود

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: نه تنها تحریم را خنثی می کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می کنیم که دشمن از تحریم کردن ما پشیمان شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، «سعید جلیلی» در جمع مردم شیراز با بیان اینکه در آستانه یک انتخاب بزرگ هستیم، اظهار داشت: امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم هنر مردم ایران این بوده که در دوران معاصر با انتخاب های بزرگ خود، دنیا را شگفت زده کرده است. انتخاب بزرگ مردم ما انقلاب اسلامی بود و اسلام را انتخاب کردند در دفاع مقدس مردم ما در برابر عروسکی مثل صدام ایستادند. در این سالها دشمنان ما هر چه داشتند در برابر ما قرار دادند اما مردم ما در برابر آنها ایستادند.

وی بیان کرد: آخرین انتخاب بزرگ مردم ما ۳ سال قبل با انتخاب شهید رییسی بود. شهید رییسی کار را در شرایطی تحویل گرفت که ۸ سال متوسط رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شده بود ما ۸ سال تاخیر تاریخی داشتیم بسیاری از سرمایه ها راکد مانده بود.می خواستند با اتکا به برخی قدرت ها برخی مشکلات را به زعم خود حل کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر کسی حوصله هم صحبتی با صاحب نظران را نداشته باشد چگونه می تواند جنبه های مختلف یک امر را در نظر بگیرد؟ اگر کسی بخواهد با کمترین تشر عقب نشینی کند چگونه می خداهد کشور را پیشرفت دهد؟ می گویند آمریکا پیچ تحریم را شل کرده می گوییم آقا ۹ ماه از دولت آنها همزمان با شما بود حداقل کمی سیاست خارجی بلد باشید می گوییم آقا این فرد که الان سر کار است حتی یک تحریم ترامپ را لغو نکرده است بعد آنها می گویند اگر فلانی چند ماه دیگر در فلان کشور بر سر کار بیاید، چه کنیم؟

او بیان کرد: سرمایه عظیم ما مردم و دانشمندان و کشاورزان و دامداران هستند هر روستای ما باید یک سلول جهش کشور بشود نه تنها تحریم را خنثی می کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می کنیم که دشمن از تحریم کردن ما پشیمان شود.

وی گفت: همین جوانان ما در جنگ مردانه ایستادند و کسی جرأت نمی کند نگاه چپ به ما کند این است عظمت ملت. حال سوال من این است ملتی که در سخت ترین عرصه مانند جنگ این موفقیت بزرگ را شکل می دهد در صنعت و کشاورزی و اقتصاد چنین موفقیتی را شکل نمی دهد؟ چه کسی می خواهد این بحث ها را مدیریت کند؟ 

وی به ظرفیت های استان فارس اشاره کرد و گفت:فارس برایمان گویای بسیاری از هویت های تاریخی دینی و فرهنگی است و ما به هویت ملتمان افتخار می کنیم. جوانان می توانند در عرصه های فناورانه افتخارات زیادی را کسب کنند و نه تنها موفق شوند بلکه قدرت کشور را در جهان ارتقا دهند خود غربی ها می گویند عرصه های «های تک» می تواند کشورها را در سطح قدرت های جهانی قرار دهند امروز هم در کنگره های علمی اروپا مثل گذشته دنبال این هستند که پیشرفت های علمی را محدود کنند و اگر ما عقب بیفتیم ۴ سال که نه، چه بسا ۴۰ سال عقب می افتیم باید در عرصه های مختلف فناورانه حضور پرقدرت داشته باشیم و قدرت امروز منطقه‌ای‌مان را به سطح جهانی برسانیم.

جلیلی با اشاره به موضوع برجام گفت: خودشان گفتند نتیجه برجام تقریبا هیچ بود. آیا دوباره می خواهید رکود کارخانه ها را داشته باشید؟ می خواهید کشور را معطل چند کشور کنید؟ دنیا فقط ۳ قدرت نیست ۲۰۰ کشور است ما می خواهیم با همه دنیا تعامل داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی