شمانیوز
شما نیوز

برق ۷۴ اداره پر مصرف شیراز قطع شد

برق ۷۴ اداره پر مصرف شیراز قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز گفت: از ابتدای فصل گرما و در راستای اجرای سیاستهای توسعه الگوی مصرف بهینه ،برق 74 اداره پرمصرف شهر شیراز تاکنون قطع شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدرضا سلاحی اظهار داشت: با توجه به مصوبه ابلاغ شده به همه ادارات، سازمانها و دوایر دولتی و لزوم رعایت الگوهای مصرف انرژی، از ابتدای فصل گرم برق 74 اداره دولتی در محدوده تحت مدیریت این شرکت، به دلیل مصرف بالا، و بی توجهی به اخطارهای داده شده، قطع شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت  وزیران، دوایر دولتی از نیمه خرداد تا نیمه شهریور امسال ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال 1400 در زمان اداری و کاهش ۶۰ درصدی مصرف در زمان غیراداری نسبت به همان روز مصرف شده اند.

او با بیان اینکه، الگو بودن دولت در اجرای برنامه‌های مختلف از جمله مدیریت مصرف انرژی، یک انتظار به حق از سوی شهروندان است، گفت: پیشگام بودن ادارات، موسسات، سازمانها و .... به نوعی شرط لازم الگوی عملی مدیریت مصرف به سایر مشترکین می باشد.

وی با بیان اینکه لوازم اندازه گیری اکثر مشترکان اداری بزرگ، هوشمند با قابلیت فرمان‌پذیری و کنترل از مرکز پایش است، اظهار داشت: براساس تنظیماتی که به صورت پیش فرض (کاهش ۳۰ و ۶۰ درصدی در وقت‌های اداری و غیراداری) بر روی این کنتورها اعمال شده است و در صورت تجاوز از میزان مجاز، به صورت خودکار اعمال مدیریت بار انجام می‌شود.

وی گفت: در صورت استمرار رعایت نشدن الگوی تعیین شده، ضمن قطع انشعاب برق، اسامی ادارات متخلف اعلام عمومی خواهد شد.

او بیان کرد: با همکاری مشترکین بخش اداری در دوایر دولتی و نیمه دولتی، تاکنون روزانه حدود15 تا 20 مگاوات کاهش پیک بار را شاهد بوده‌ایم و امیدوار هستیم که با همکاری و تعامل بیشتر ادارات و سازمان‌ها این میزان به 27 مگاوات افزایش یابد.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی