شمانیوز
شما نیوز

فارس آماده برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

فارس آماده برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

رییس ستاد انتخابات استان فارس گفت: انتخاب رئیس دولت چهاردهم با پشتوانه قوی آرای مردمی نقش مهمی در سربلندی ایران اسلامی خواهد داشت و از اکنون تدابیر لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات نیز اندیشیده شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، اسماعیل قزل سفلی با قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: مردم ولایتمدار فارس همواره یار و یاور آرمان های انقلاب اسلامی بوده اند و در بزنگاه های مهم پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش گذاشتند.

وی افزود: ۵۱ درصد مشارکت کنندگان در این انتخابات را بانوان و ۴۹ درصد را آقایان تشکیل دادند.

وی گفت: همچنین گروه‌های سنی ۱۸ تا ۲۵ سال ۱۱ درصد، ۲۵ تا ۳۵ سال ۱۶ درصد، ۳۵ تا ۴۵ سال ۲۷ درصد و ۴۵ تا ۵۵ سال ۱۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

او بیان کرد: برابر گزارش سامانه جامع انتخابات، بیشترین آمار مشارکت در استان فارس به ترتیب مربوط به شهرستان های کوه چنار، رستم و سپیدان است.

وی همچنین از تمامی عوامل برگزاری و اجرایی شعب و عوامل نظارتی و نیروهای انتظامی، نظامی، بسیج، سپاه و نیروهای امنیتی که در برپایی انتخابات قانونمند کمر همت بستند قدردانی و از مردم برای شرکت در مرحله دوم انتخابات نیز دعوت کرد.

قزل سفلی اظهارداشت: برابر قانون، مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: نتایج نهایی مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس و میزان کسب آرای هر کدام از کاندیداها در استان به شرح زیر است:

- سعید جلیلی: ۶۳۴ هزار و ۲۹۴ رای (۴۷.۹ درصد)

- مسعود پزشکیان: ۵۳۲ هزار و ۹۴۷ رای (۴۱.۲ درصد)

- محمد باقر قالیباف: ۱۳۲ هزار و ۸۴۸ رای (۱۰.۲ درصد)

- حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی: ۱۰ هزار و ۲۹۲ رای (۰.۷۹ درصد)

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی